Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Вчительку зі Львова зобов’язали заплатити за смерть учня

Автор:

|

Березень 15, 2018

|

Рубрика:

Вчительку зі Львова зобов’язали заплатити за смерть учня

Школа, в якій сталася трагедія

Колишню інструкторку з фізичної культури львівської школи-інтернату № 1 ім. Богдана-Ігоря Антонича остаточно зобов’язали сплатити 300 тис. грн сім’ї дев’ятирічного учня, який після уроків випав із третього поверху та загинув. Таким чином Апеляційний суд Львівської області відмовився пом’якшувати покарання вчительці, залишивши у силі вирок Франківського районного суду.
Педагога засудили ще наприкінці серпня 2017 року. Однак вирок так і не набрав чинності, оскільки адвокати жінки подавали апеляцію. Захисники стверджували, що вчителька не повинна відповідати за цей трагічний випадок, оскільки після занять хлопчика передали мамі, котра залишилася пити каву з класною керівничкою. Крім цього, стало відомо, що батьки хлопчика приховали від адміністрації школи інформацію про психічні розлади учня (вдома батьки навіть викрутили всі ручки на вікнах, оскільки у хлопчика був потяг до вікон).
Утім, суд відкинув всі аргументи адвокатів, вирішивши, що вчителька неналежно виконувала свої обов’язки. «На переконання колегії суддів, наявність у дитини психічних розладів не впливає на обсяг провини вчительки у вчиненні карного правопорушення, адже незалежно від наявності психічних розладів законодавством покладено обов’язок на педагога забезпечувати збереження життя та здоров’я учнів», — йдеться в ухвалі суду. У підсумку суд залишив вчительці попереднє покарання — один рік умовно і відшкодування кожному з батьків загиблого учня по 150 тис. грн.
Нагадаємо, що трагедія у львівській школі-інтернаті № 1 на вул. Остроградських, 1 сталася ще у грудні 2014 року. Після заняття з лікувальної фізкультури мама хлопчика залишилася з класною керівничкою, а учня попросили зачекати в коридорі. Після цього він постукав у клас до вчительки фізкультури та попросився посидіти поруч із нею. Вчителька йому дозволила, однак невдовзі їй зателефонували і вона на кілька хвилин змушена була відлучитися з класу. Повернувшись назад, виявила, що хлопчик вчинив вікно і випав.

Назарій Тузяк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply