Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

В Україні завершили формування верховного та вищого антикорупційного судів

Автор:

|

Травень 08, 2019

|

Рубрика:

В Україні завершили формування верховного та вищого антикорупційного судів

На колегії Верховного суду

7 травня 75 суддів Верховного суду склали присягу. Тепер їх 193. У церемонії взяв участь Петро Порошенко. Він привітав суддів і наголосив, що зараз Верховний суд є взірцем для служителів Феміди. Президент висловив сподівання, що його наступник Володимир Зеленський і його команда не втручатиметься у роботу судових інстанцій, а також продовжать реформу, зокрема, щодо змін у судах першої інстанції.
«Моєї каденції не вистачило, щоб повністю завершити судову реформу. Завершили формування Верховного та Вищого антикорупційного судів (ВАКС), переведені судді, що успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання, до нових апеляційних судів, вони розпочали роботу. Дуже сподіваюся, що наступний президент і його команда поважатимуть рішення щодо незалежного та справедливого суду, закріплене у Конституції України», — сказав глава держави.
Валентина Данішевська, голова Верховного суду, зі свого боку зазначила, що відтепер установа працюватиме майже у повному складі. Його вперше сформували на основі відкритого та публічного конкурсу. Однак тоді не всі вакантні посади заповнили. «Ми, можливо, не всі знайомі, проте нас об’єднує та відповідальність, спільна відповідальність, яку ми взяли на себе перед народом України», — наголосила вона. Новий Верховний суд розпочав свою роботу 15 грудня 2017 року.
Також обрали керівництво новоствореного ВАКС. Його очолила 37-річна харків’янка Олена Танасевич, вона займатиме цю посаду три роки. Вибори відбулися шляхом таємного голосування бюлетенями. Обрати керівника вдалося лише з другої спроби. За неї проголосували 38 суддів.
Олена Танасевич закінчила Харківський державний педагогічний університет ім. Григорія Сковороди та Юридичну академію ім. Ярослава Мудрого. У 2004-2010 рр. працювала юристом у кількох фірмах, в т. ч. на підприємстві свого чоловіка «Енергетична альтернатива». З 2012-го працювала у Печенізькому районному суді міста Харків. 2018 року захистила кандидатську дисертацію і здобула ступінь кандидата юридичних наук.
Олена Танасевич торік отримала заробітну плату у розмірі 245 тис. 884 грн. За даними «Чесно» результат її анонімного письмового тестування — 82,5 бала, практичного завдання — 59,5 бала, загальний результат іспиту — 142 бали.
Згідно з декларацією, подружжю Танасевичів належать три автомобілі: Peugeot 107 2012 року випуску, Daewoo Sens 2005 року випуску та Ssang Yong Actyon 2006 року випуску. Також в їхній спільній власності є квартира в Харкові площею 56,7 кв. м, 14 земельних ділянок у Запорізькій області площею 20 тис. кв. м кожна, дві земельні ділянки в Харкові площею 1200 і 1000 кв. м. Її чоловікові, згідно з декларацією, належать три комерційні фірми.
Крім цього, затвердили шістьох слідчих суддів ВАКС. Ними стали Андрій Біцюк, Володимир Вороньков, Віра Михайленко, Наталія Мовчан, Оксана Олійник і Ольга Саландяк. Термін їхніх повноважень — один рік із дня початку роботи Вищого антикорупційного суду з правом переобрання на один рік. ВАКС розпочне свою роботу 5 вересня ц. р.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply