Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

В Україні загроза дефіциту якісної питної води

Автор:

|

Листопад 25, 2021

|

Рубрика:

В Україні загроза дефіциту якісної питної води

Україна вже за кілька десятків років може зіштовхнутися з дефіцитом якісної питної води. Про це заявила Владислава Магалецька, голова Держпродспоживслужби України. За її словами, в Україні зараз діють застарілі норми, які встановлюють вимоги щодо якості води, яких до того ж не виконує більшість постачальників. «Сьогодні почали прийматися рішення, які дозволять покращити ситуацію, — це обмеження використання фосфатів у миючих засобах і деяких пестицидів (приміром, хлорпірифосу). Однак нам потрібно активніше впроваджувати у себе європейські норми. Це не питання євроінтеграції,ае питання виживання», — зазначила чиновниця.
У чинному українському законодавстві немає норм контролю показників броматів, акриламіду, багатоядерних ароматичних вуглеводнів, вінілхлориду, епіхлорогідрину, електричної провідності. З 2021 року нормативи для чотирьох показників (акриламід, вінілхлорид, епіхлорогідрин, хлорати) у Європі у сто разів жорсткіші, ніж в Україні. «Наші норми потребують якнайшвидшої модернізації із використанням досвіду Європейського Союзу (ЄС). Держпродспоживслужба підтримує адаптацію українського законодавства до європейських норм», — наголосила п. Магалецька.
В Україні зараз діють державні санітарні норми та правила «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», в яких немає 23 показників безпеки й якості питної води, які містяться у відповідних директивах ЄС.
Як повідомляв «Міст», в Україні може виникнути проблема з питною водою та хлібом.

Павло Дак, «Вголос»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply