Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

В Україні вже можна позбавляти дипломів через плагіат

Автор:

|

Вересень 20, 2021

|

Рубрика:

В Україні вже можна позбавляти дипломів через плагіат
Сергій Шкарлет

Кабінет Міністрів України затвердив порядок скасування рішення про присудження ступеню вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації. Ухвала поширюється на рішення про присудження ступенів «молодший бакалавр», «бакалавр» і «магістр». Мова йде лише про заклади вищої освіти (ЗВО).
Порядок визначає низку різних процедур щодо скасування рішення про присудження ступеню вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації у випадку виявлення фактів порушення академічної доброчесності здобувачем вищої освіти.
Скасування рішення про присудження цих ступенів будуть здійснювати в разі виявлення у кваліфікаційній роботі академічного плагіату, фабрикування, фальсифікацій, а також виявлення з боку студента списування, одурення та хабарництва. Крім цього, ухвалений порядок передбачає добровільну відмову від ступеню.
«Важливо, що відтепер на державному рівні чітко визначені процедури ухвалення рішення про скасування ступеню чи кваліфікації фахівця й коло уповноважених на такі дії суб’єктів. Вважаю, що рішення уряду сприятиме формуванню відповідальності здобувачів вищої освіти в Україні та підвищенню їхньої конкурентоспроможності», — заявив Сергій Шкарлет, міністр освіти та науки, якого раніше самого звинуватили в плагіаті.
За тим, як студенти дотримуються академічної доброчесності, має стежити система внутрішнього забезпечення якості вищої освіти кожного університету. Вчена рада закладу, своєю чергою, має затвердити порядок виявлення та встановлення фактів порушення доброчесності. Скасувати рішення про присудження ступеня вищої освіти може тільки ЗВО, який його присуджував, або його правонаступник.
Перевірку інформації про порушення академічної доброчесності та прийняття відповідного рішення щодо можливих фактів порушення академічної доброчесності університетом будуть здійснювати впродовж двох місяців. За цей період студент може й сам відмовитися від ступеню.
На основі експертного висновку ЗВО прийматимуть одне з двох рішень: про скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації; про відсутність підстав для скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації.
У випадку скасування рішення про присудження ступеню відповідний документ про вищу освіту та документи, видані на його основі, будуть недійсними.
Як повідомляв «Міст», виявляти плагіат у роботах Шкарлета визнали протиправним.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply