Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

В Україні схвалили концепцію розвитку кримськотатарської мови

Автор:

|

Травень 11, 2021

|

Рубрика:

В Україні схвалили концепцію розвитку кримськотатарської мови
Прапор кримських татар

Кабінет Міністрів України прийняв проєкт розпорядження «Про схвалення Концепції розвитку кримськотатарської мови». Про це повідомив Василь Мокан, представник уряду у Верховній Раді України. Зокрема, концепція закріплює ідею розвитку кримськотатарської мови на основі латинської графіки. «Документ має на меті створити умови для ревіталізації (відродження) кримськотатарської мови до безпечного рівня шляхом законодавчого, інституційного, організаційного, фінансового, інформаційного й іншого забезпечення її функціонування як мови одного з корінних народів України», — зазначив він.
Проєкт розпорядження спрямований на розширення сфер застосування кримськотатарської мови, заохочення громадян України до її вивчення, популяризацію серед різних вікових груп, особливо серед молоді. Передбачається, що це не тільки сприятиме збереженню та розвитку унікального соціокультурного явища, фактору самоідентичності та самовідтворення кримських татар, а й забезпечить додаткові передумови для деокупації АРК.
Олексій Резников, міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, заявив, що ця концепція — фундамент роботи на десять років наперед, на 2022-2032 рр. «Стан кримськотатарської мови зараз є критичним. Окупація ці проблеми лише загострила. Мову треба рятувати», — заявив він.
Як повідомляв «Міст», у двох турецьких музеях запустили україномовних аудіогідів.

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply