Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

В Україні проведуть «пробний» перепис населення

Автор:

|

Вересень 25, 2019

|

Рубрика:

В Україні проведуть «пробний» перепис населення

Інститут демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України (НАНУ) проведе пробний перепис населення в Оболонському районі Києва та Бородянському районі Київської області. Про це повідомила Елла Лібанова, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ.
Пробний перепис входить до плану робіт із перепису і його проведуть, щоб уточнити запитання, навантаження на тих, хто буде проводити повноцінний перепис і зрозуміти реакції населення. «Чи зможемо ми провести перепис цього року чи все ж наступного — питання…. Тут важливо, щоб перепис визнало міжнародне співтовариство. А для цього перепис має відбутися за методологією, як годиться. Не думаю, що повномасштабний перепис вдасться провести до кінця наступного року. Навряд чи встигнуть підготуватися», — зазначила посадовець.
«У нового уряду дуже є амбітні плани. Дай Боже, щоб вони справдилися, але я не дуже розумію, як саме. Тому що перепис потрібно проводити тоді, коли населення мінімально мобільне — щоб застати більшість людей за своїми адресами. Зазвичай це осінньо-весняний період. Якщо ми хочемо робити самореєстрацію, то крайній критичний момент — початок березня, наступний період, що годиться — жовтень, — пояснила п. Лібанова. — Держкомстат вважає, що можна спробувати до кінця року зробити якусь експрес-оцінку — стать, вік, чисельність населення. Тому що сам переписний лист — це 50 запитань».
За її словами, всі запитання у пробному і повноцінному переписі — однакові. «Єдине, якщо, наприклад, з’ясовується, що ви внутрішньо-переміщена особа, вам зададуть ще цілий блок запитань, які іншим людям не задаватимуть. Але реґіони до цього жодного стосунку не мають. Інша річ, що потім, при аналізі, ми зможемо отриману по реґіонах інформацію порівняти».
«Я б хотіла, щоб одним із обраних для пробного перепису був район на Західній Україні. Боюся, що Київ не відобразить потрібну специфіку. Але зазвичай Держкомстат робить пробний перепис там, де йому зручніше», наголосила експертка. При цьому вона висловила впевненість, що пробний перепис населення проведуть до кінця цього року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply