Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

В Україні може з’явитися білоруський батальйон

Автор:

|

Серпень 18, 2016

|

Рубрика:

В Україні може з’явитися білоруський батальйон

Білоруський батальйон

Скільки білорусів воює в антитерористичній операції (АТО) на українській стороні, невідомо й досі. Називаються числа від кількох сотень до тисячі й більше, але точної статистики не знає ніхто, передає білоруський сайт racyja.com. Водночас білоруси, котрі воюють за Україну, об’єдналися і хочуть створити окрему військову частину. Днями в Чернігові пройшов установчий з’їзд білоруських військовиків, інформує «Білоруський партизан».
Зібралися представники різних добровольчих батальйонів: «Азов», «ОУН», «Правий сектор», а також деяких військових частин Збройних сил України (ЗСУ). Сергій Богукалєц, етнічний білорус із Чернігова, учасник оборони Луганського летовища, розповів наступне: «Наше завдання на перспективу — створення військової частини, укомплектованої білорусами. На загальних зборах ми вирішили створити військову раду. Також акцентую увагу на дуже важливому моменті. Наша організація робиться не «під конкретну особистість» і не як якийсь політичний проект. Очолювати раду білоруських військовослужбовців будуть п’ятеро осіб, і жоден із них одноосібно не зможе нас представляти».
Розповідь продовжує Ян Мельников, білоруський доброволець: «Білоруси є повсюдно: і в частинах ЗСУ, і в Національній гвардії (НГУ), і в багатьох добровольчих формуваннях. Наші хлопці захищали Донецький аеропорт, а також Піски, Широкине й Авдіївку. Як, втім, і люди інших національностей, не тільки українці: ті ж чеченці й грузини… Мета у нас усіх спільна: вільна Україна і вільна Білорусь. Ми всі чудово розуміємо: те, що зараз відбувається на сході України — не просто російсько-український конфлікт. Зараз іде загроза всьому цивілізованому світу, всій Європі. Тому ми і повинні боротися разом».
«Звісно ж, ми плануємо отримати офіційний статус. І якщо наша військові рада набере силу й отримає підтримку великого кола людей — можливо, будемо вирішувати питання нашого повернення в Білорусь. Наших земляків, котрі борються в АТО, підтримують демократичні сили і в самій Білорусі, й за кордоном», — каже доброволець із позивним «Зубр».
Водночас наголосимо, що загальна кількість громадян іноземних держав, котрі воюють у зоні проведення АТО на боці України невідома, здається нікому. Так, на початку цього тижня Володимир Талалай, заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, заявив, що в рядах ЗСУ офіційно служить трохи менше ста іноземних громадян. Водночас лише білоруси кажуть про кілька сотень своїх співвітчизників.
У червні Петро Порошенко підписав указ, що дозволяє проходити військову службу іноземцям та особам без громадянства. Вони можуть займати будь-які посади в ЗСУ, за винятком тих, де потрібен допуск до державної таємниці. З іншого боку, крім Збройних сил, на Донбасі воюють підрозділи НГУ, які підпорядковуються не Міністерству оборони, а Міністерству внутрішніх справ. Крім цього є ще добровольчі батальйони, які, фактично, воюють самі по собі.
Тож, на жаль, багато героїв з-за кордону, котрі кладуть голови на Донбасі, навіть не включені в офіційні реєстри. І після повернення додому їм можуть бути висунуті обвинувачення в найманстві, адже вони не входили до штату жодної офіційної військової частини України.

Ігор Берчак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply