Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

В Україні «фінляндизація» неможлива

Автор:

|

Грудень 22, 2021

|

Рубрика:

В Україні «фінляндизація» неможлива
Микола Княжицький

Російська Федерація (РФ) дедалі частіше вживає щодо України слово «фінляндизація», тобто країна, яка не є членом жодного блоку чи геополітичного утворення. Чи може в такий спосіб існувати Україна, пояснив Микола Княжицький, депутат Верховної Ради України (ВРУ).
«Не можна забувати, що, на жаль, останнім часом ми справді перетворилися із суб’єкта на об’єкт. Оскільки української державної влади, помітної в міжнародній політиці, значно менше, ніж це було раніше. Ми бачимо низку недемократичних тенденцій в Україні та поведінку Зеленського в такий спосіб, який є неприйнятним у багатьох речах: в атаках на Конституційний суд, в спробах атаки на Національне антикорупційне бюро України й інші органи. Цю поведінку на Заході не розуміють, вони не бачать перед собою сильного фахового партнера, вони не бачать ціннісного партнера, вони не бачать країни, в якій би вони були зацікавлені ціннісно, — наголосив він. — Для того, щоб стати такою країною, треба було б мати хоча б сильні внутрішні демократичні інститути, бо сюди мали б заходити іноземні інвестиції, іноземна економіка повинна мати тут підтримку. Чи може вона мати тут підтримку чи якийсь інтерес при такій слабкій судовій системі, за повного правового нігілізму і при тому, що немає захисту з боку військ НАТО, немає спільного захисту, яким об’єднані всі країни-члени Євросоюзу — звісно ж, ні».
За словами депутата, така «фінляндизація» України може перетворити державу на «сіру» зону, яка економічно потрапить під вплив РФ. Це те, чого хоче Путін. «Якщо ми перетворюємося на квазікраїну чи на квазіБілорусь, то наша територія може стати загрозою для того ж НАТО, для Польщі й інших сусідніх країн», — вважає він.
Як повідомляв «Міст», абсурдна гібридна війна РФ проти України не вщухає.

About Author

Meest-Online