Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

В Україні для людей запровадили жорсткий карантин і низку обмежень

Автор:

|

Квітень 08, 2020

|

Рубрика:

В Україні для людей запровадили жорсткий карантин і низку обмежень
Під’зди також санітарно обробляють

Найголовнішою проблемою в боротьбі з коронавірусом залишається брак коштів і фахівців. Тарас Масляк, головний лікар Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні, полічив, що лікування пацієнта, хворого на Covid-19, коштуватиме 5-10 тис. грн. Водночас Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України, підписав наказ, який визначає перелік посад медичних працівників, яким із березня ц. р. будуть здійснювати доплату в розмірі трьох посадових окладів. Вона діятиме на період виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів епідемії коронавірусу.

Усім сидіти вдома!
Як писав «Міст», український уряд запровадив режим надзвичайної ситуації у зв’язку з карантинними заходами через поширення коронавірусу 25 березня терміном на 30 днів із можливістю його продовження. А 6 квітня в Україні набули чинності нові обмеження. Людям тимчасово заборонили переміщатися групами більше, ніж по двоє осіб. Винятки — службова необхідність і супровід дітей. Також дітям до 14 років заборонили перебувати в громадських місцях без супроводу повнолітніх.
Крім цього, на вулицю відтепер можна виходити лише з документами, які посвідчують особу. Також заборонили перебувати в громадських місцях без медичної маски або респіратора. Маску можна виготовляти самостійно.
Хворим на викликану Covid-19 недугу заборонено відвідувати аптеки, продуктові крамниці та вигулювати домашніх тварин. Самоізолюватися зобов’язані не лише інфіковані коронавірусом, котрі не потребують ушпиталення, але й ті, хто контактував із ними, а також усі люди віком 60 і більше років.
Винятки зробили лише для тих, кому немає кому допомогти. Таким особам дозволили відвідувати магазини й аптеки на відстані не більше ніж 2 км від місця самоізоляції, за умови використання респіраторів або захисних масок. А влада Києва заявила, що не виключає введення заборони на пересування приватним автотранспортом.
Водночас на тлі нових заборон, уряд частково відновив певні види господарської діяльності. Зокрема, знову дозволили працювати закладам, які продають запасні частини для транспортних засобів, свійську птицю, корми та посадковий матеріал, засоби зв’язку та телекомунікацій. Також відновили функціонування всіх видів фінансових установ, у т. ч. ломбардів і кредитних спілок.
Водночас у зв’язку зі застосуванням жорстких карантинних заходів для боротьби з пандемією коронавірусу відступу від окремих статей Європейській конвенції з прав людини (ЄКПЛ) не буде. «У березні і квітні 2020 року в контексті кризи у сфері охорони здоров’я через Covid-19 Латвія, Румунія, Вірменія, Республіка Молдова, Естонія, Грузія, Албанія та Північна Македонія повідомили генеральному секретарю Ради Європи (РЄ) про своє рішення використати ст. 15 ЄКПЛ», — йдеться у повідомленні. України в цьому переліку наразі немає.
Ст. 15 ЄКПЛ передбачає, що країни-підписанти можуть відступити від своїх зобов’язань у разі війни або за інших надзвичайних обставин, що загрожують життю нації. На цей випадок влада країни може вдаватися до заходів, що відступають від її зобов’язань за цією конвенцією, винятково в тих межах, яких вимагає гострота становища.
Раніше Україна до такої практики вже вдавалася. У червні 2015-го Київ заявив про відступ від деяких статей ЄКПЛ в окремих районах Луганської та Донецької областей, щоб уникнути відповідальності перед ЄСПЛ за недотримання норм конвенції. Адже українська влада не могла забезпечити функціонування всіх норм ЄКПЛ на територіях, які де-факто були окуповані. Тоді призупинили, зокрема, дію норм ЄКПЛ про право на свободу й особисту недоторканність, право на вільне пересування та вибір місця проживання, право на справедливий суд тощо. Верховна Рада ухвалила заяву, у якій зазначила, що відступ від зобов’язань Україною передбачений до повного припинення збройної аґресії Російської Федерації, а Міністерство закордонних справ надіслало генеральному секретареві РЄ відповідного листа.

Що робити зі захистом?
Але з’явилася і ще одна проблема — з утилізацією одноразових масок і рукавичок. Зараз їх використовує кожен. Дві години, один раз у крамницю — і треба викидати. Куди? Медичних відходів щодня стає у десятки разів більше. І щось із цим треба робити!
За дорученням Максима Козицького, голови Львівської обласної державної адміністрації, це питання обговорили з Назаром Романчуком і Русланом Гречаником, керівниками відповідно департаментів житлово-комунального господарства й екології. Наразі кожен медичний заклад має угоди про утилізацію використаних медичних засобів із відповідними ліцензованими фірмами. Тепер логічно було б встановити відповідні пункти збирання рукавичок та масок біля всіх лікарень, поліклінік та амбулаторій.
Адже звідусіль повідомляють, що в різних місцях хтось викидає цілі купи шприців. Це тому, що деякі фірми угоди уклали, ліцензії купили, але відповідного обладнання не мають. А в час пандемії коронавірусу ці відходи ще більше небезпечні. Вони не лише забруднюють довкілля, бо розкладаються не так просто. Вони ще й можуть стати джерелом зараження вірусом.
Трапляються й цілком курйозні випадки. Так, у лікарні міста Дубно, що на Рівненщині, вибухнув скандал зі захисними костюмами, які туди передали після виступу президента. Про це повідомила Людмила Синюк-Ляшенко, працівниця місцевої лікарні. Вона заявила, що після виступу глави держави лікарня отримала 120 комплектів захисту. А потім у лікарню зателефонували з Кабінету Міністрів, що упевнитися, що вони ті костюми отримали. Пізніше керівництво області спершу зажадало, щоб 50 комплектів повернули на базу, а за якийсь час, що повернули всі костюми без винятку.

Паніка припинилася
Та є й хороші новини. В Україні впав ажіотажний попит на продукти, який спостерігався два останніх тижні. Про це повідомив Тарас Висоцький, заступник міністра економіки держави. За його інформацією, обсяги продажу товарів поступово знижуються, торгові мережі поповнюють свої запаси.
Найбільше знизилася реалізація цукру (-27 %), сала (-30 %) і вершкового масла (-50 %). «Що стосується чільної трійки продуктів харчування, навколо яких виникло найбільше дискусій останніми днями, то ажіотаж і реалізація їх також спадає: гречка (-17 %), борошно (-10 %), цибуля (-22 %)», — поінформував урядовець.

Євген Клен

Гоп-ля
Пори те, що в Україні шалено бракує медичних працівників, 3 квітня Володимир Зеленський підписав указ про надання гуманітарної допомоги Італії. Туди полетіли інфекціоністи, реаніматологи, хірурги, анестезіологи, ендокринологи, невропатологи та медичні сестри. Про це розповіли Арсен Аваков і Максим Степанов, міністри внутрішніх справ та охорони здоров’я відповідно. Оплату лікарям має забезпечити Україна, а італійська сторона — проживання та харчування. 4 квітня до Італії прибули 20 українських лікарів, аби впродовж двох тижнів допомагати там у боротьбі з коронавірусом. У Неаполі місцеві жителі дякували українським медикам за допомогу в боротьбі з коронавірусом піснями Руслани. Про це повідомив Віктор Гамоцький, генеральний консул України в цьому місті. «В бізнес-центрі Неаполя на повну потужність звучать пісні Руслани; так італійці дякують за солідарність і гуманітарну допомогу Україні у протидії коронавірусу», — розповів він і розмістив у соціальних мережах відповідне відео, на якому чути пісню «Дикі танці». Однак варто нагадати, що саме в Італії на догоду Москві до 24 років в’язниці засудили невинного Віталія Марківа, бійця Національної гвардії України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply