Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

В Україні чоловікам дозволили брати декретну відпустку

Автор:

|

Травень 03, 2021

|

Рубрика:

В Україні чоловікам дозволили брати декретну відпустку
Чоловік у декреті

В Україні надали право чоловікам брати декретну відпустку при народженні дитини. Законопроєкт схвалили в другому читанні у Верховній Раді. Рішення підтримали 269 народних депутатів. «Цим законопроєктом пропонують забезпечити рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною та поєднання трудової діяльності зі сімейними обов’язками; усунути законодавчі прогалини, які обмежують права чоловіка на відпустку для догляду за дитиною; створити передумови для посилення ролі батька у процесі вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні», — йдеться у пояснювальній записці до цього документу.
Зокрема, в Кодексі законів про працю виписана норма, що одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів) надається: чоловіку, дружина якого народила дитину; батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають; бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є самотньою матір’ю (самотнім батьком). При цьому така відпустка надається лише одній із цих осіб.
Крім цього, за бажанням матері або батька дитини їй/йому надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства. Передбачено, що скорочена тривалість робочого часу може встановлюватися за рахунок власних коштів підприємств, установ, організацій для працівників, які мають дітей віком до 14 років або дитину з інвалідністю, а також для самотніх матерів і батьків, які виховують дитину без батька (матері), зокрема й в разі тривалого перебування матері в лікарняному закладі.
Кабінет Міністрів має у місячний термін із дня набрання чинності законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом і забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього закону. Також уряд має цього року поінформувати Верховну Раду про стан виконання цього закону. До слова, законодавство передбачає право піти у декрет для чоловіків у 22 з 28 країн Європейського Союзу.
Як повідомляв «Міст», Верховна Рада України підтримала за основу законопроєкт про забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply