Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

В Україні буде новий формат вступної кампанії

Автор:

|

Грудень 09, 2022

|

Рубрика:

В Україні буде новий формат вступної кампанії
Сергій Шкарлет

Міністерство освіти та науки України (МОН) анонсувало формат проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) 2023 року. Як повідомив Сергій Шкарлет, міністр освіти України, в умовах воєнного стану провести ЗНО у звичному форматі 2023-го навряд чи вдасться, тому МОН розглядає альтернативні варіанти тестування. «ЗНО було і буде механізмом прозорого вступу до закладів вищої освіти. Однак в умовах воєнного стану існують перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливо охопити тестуванням потенційних вступників до українських закладів вищої освіти (ЗВО), які тимчасово перебувають за кордоном. Безпекова складова та труднощі логістики не дозволяють МОН планувати проведення ЗНО у традиційному форматі», — зазначив він.
Зокрема, як альтернативу ЗНО, МОН пропонує провести 2023 року удосконалений національний мультимедійний тест. Тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів. Національний мультитест міститиме обов’язковий і додатковий блоки. Обов’язковий буде складатися з чотирьох предметів: українська мова, математика, історія України, іноземна мова (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька й іспанська). Учасники упродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії й іноземної мови.
В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок мультитесту з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови. Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин.
Як повідомляв «Міст», правила вступу у ЗВО змінили лише цього року.

Вікторія Ейсмунт, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply