Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

В окупованій АРК обміліли водосховища і може висохнути річка

Автор:

|

Червень 13, 2020

|

Рубрика:

В окупованій АРК обміліли водосховища і може висохнути річка
Річка Біюк-Карасу

На початок літа у водосховищах тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим (АРК) залишилося трохи більше 85 млн куб. води, що в чотири рази менше за їхні можливості. Про це поінформував Андрій Клименко, голова наглядової ради громадської організації «Майдан закордонних справ». «Відсутність дощів у травні призвела до того, що приплив води у водосховища природного стоку, а їх на території окупованого Криму 14 (ще вісім наповнюються зі системи Північнокримського каналу) був мінімальним. У басейнах річок західного передгір’я та південного берега випало 2 % — 29 % від норми, а в басейнах більшості річок східного передгір’я — 24-65 % від норми. Лише в середній течії річки Біюк-Карасу біля Білогірська кількість опадів становила 48,3 мм, що в межах норми», — повідомив він із посиланням на інформацію кримського Гідрометцентру.
За його словами, в гірському Криму також випало мало опадів: на Ай-Петрі — 3 мм (4 % від норми), на Ангарському перевалі — 25,9 мм (34 % від норми). У зв’язку з відсутністю стокоутворюючих опадів, у басейнах більшості річок рівні води знизилися. Лише на річці Салгір біля с. Піонерське рівні води короткочасно підвищувалися на 33 см, а максимальні витрати води при цьому досягали 4,25 куб. м/сек.
За підрахунками фахівців, за минулий місяць у Білогірське водосховище річки принесли всього 3,564 млн куб. м, у Щасливе — 1,201 млн куб. м, а в Сімферопольське — 2,117 млн куб. м. Загальний сумарний запас води у водосховищах природного стоку на початок цього літа на 110,14 млн куб. м менше, ніж на початок літа 2019-го і вчетверо менше за їхній максимальний обсяг (335,47 млн куб. м).
Водночас у Гідрометцентрі попереджають, що за збереження існуючої тенденції пересохнуть струмочки, що залишилися, а до середини червня — і річка Чорна вище Чорноріченського водосховища (максимальний обсяг 64,2 млн куб. м), яке відноситься до Севастополя», — зазначив п. Клименко.
Він також додав, що свіжі дані про поточний обсяг води в Сімферопольському (максимальна ємність — 36 млн куб. м), Партизанському (34,4 млн куб. м) та Аянському (3,9 млн куб. м) водосховищах поки що не оприлюднені. На початку квітня окупаційні чиновники оцінювали їхні запаси в 11 млн, 11,4 млн і 3 млн куб. м відповідно.
Андрій Клименко також повідомив, що терміни запуску водовідводів із Івановського та Вілінського водозаборів, які, за словами Олени Проценко, «мера» Сімферополя, мали давати 57 тис. куб. м щодоби (третина від потреб міста), зсунули. Наприкінці квітня Вона стверджувала, що об’єкти запустять до кінця травня, однак не робили цього й досі.
Як повідомляв «Міст», в Україні виникла загроза великої спраги.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply