Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

В окупації перестали викладати українською

Автор:

|

Жовтень 27, 2020

|

Рубрика:

В окупації перестали викладати українською
Сепаратисти ненавидять українську мову.

З 1 цього навчального року в школах на окупованій російсько-терористичними військами частині Донбасу перестали викладати українською мовою. Всі навчальні заклади перейшли на російську. Зі шкільних програм прибрали українську мову, географію й історію України. Замість них вивчають російську мову, географію та історію Росії. На окупованій частині Донеччини діти пішли у 518 шкіл, на Луганщині — у майже 300. Українську мову в деяких закладах залишили як факультатив — годину на тиждень.
«Ми будемо наймати репетиторів із української. З нею у нас більше шансів поїхати з цього болота, — розповідає 34-річна Вікторія Таверна з Луганська. — У школах бракує підручників. Їх привозять із російською гуманітаркою. Але її не було через карантин. Учителі радять купувати самим».
Батьки купують російські підручники, а українські здають на макулатуру. «Вчителям зарплати не підняли. І більшість — пенсіонери. До карантину раз на місяць їх не бувало по кілька днів. Їздили в Україну підтверджувати свої пенсії, — править далі Вікторія. — Молодих викладачів немає».
Діти у початкових класах харчуються безоплатно. Їм дають картоплю, супи та хліб, є котлети. За старших батьки доплачують по 300 RUR на місяць, решту покриває бюджет.
У школах окупованої Донеччини батьки самі закуповують безконтактні термометри й антисептики. У Донецьку вимагають здавати по 200 RUR із дитини на тиждень. Також мають купувати маски для учнів. «Повісили» це все на батьків. Адміністрація, вчителі, батьківський комітет у нас завжди жебраки. Все мають робити батьки. Хочете в школах термометри? То самі купуйте, — обурюється 39-річний донеччанин Віктор, свого прізвища він не називає. — Ми й так щомісяця здаємо на потреби класу, школи, на ремонти. Торік вікна поставили у класі». Чоловік розповідає, що через скрутне фінансове становище у родинах гроші не здає пів класу.
Діти в школу повинні приносити довідку про стан здоров’я. «Це аркуш А4, де треба записати температуру й самопочуття, — ділиться Віктор. — Добре, якщо школа сама друкуватиме ці бланки. Але нам уже казали, щоб на папір скинулися».
На уроках учні можуть сидіти без масок, але на перервах повинні бути в засобах індивідуального захисту. «Одноразові маски продають у аптеках по 30 RUR. Можна самому зшити, але діти їх часто гублять, — бідкається Віктор.
У школах окупованої Луганщини заборонили носити релігійний одяг чи атрибутику. «Заборонені кулони у вигляді півмісяця, зірки Давида, паранджа. А це порушує право на вільне релігійне самовираження, — стверджує правозахисник Павло Лисянський. — Дитина може бути з єврейської сім’ї, дотримуватися традицій свого народу. Що в цьому такого? Але в них зірки Давида носити заборонено».
У школах запровадили обов’язкові уроки дзюдо — улюбленого виду спорту Путіна. Також навчатимуть грі у бадмінтон.
Як повідомляв «Міст», Лариса Ніцой влаштувала новий скандал через мову.

Руслан Гришко, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply