Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Ужгородське летовище задарма віддадуть Угорщині?

Автор:

|

Червень 22, 2017

|

Рубрика:

Ужгородське летовище задарма віддадуть Угорщині?

У Закарпатській обласній державній адміністрації (ОДА) вважають, що єдине правильне рішення для відновлення повноцінного функціонування Ужгородського летовища є його передача іншому власнику. Нагадаємо, що аеропорт вже більше року не приймає регулярні рейси через близьке розташування до кордону — літаки, виконуючи зліт і посадку, порушують повітряний простір Словаччини, а сертифікат на такі маневри закінчився ще влітку минулого року. Тепер небо над Словаччиною контролює Європейський Союз (ЄС), який не поспішає давати дозвіл Україні на такі прольоти.

Якщо раніше летовище приймало до 300 рейсів на рік, то зараз він обслуговує лише чартери, та й то в хорошу погоду. «За минулий рік ми прийняли всього 205 рейсів. За цей рік — близько 35», — зазначив Валерій Гангур, виконувач обов’язки директора аеропорту.
«Це питання необхідно узгодити з Брюсселем, тому вирішення проблеми може тривати довше, ніж ми очікували. Шукаємо шляхи, як отримати сертифікат провайдера не на все підприємство «Украерорух», бо це дуже довго і дорого, а на окрему юридичну особу-провайдера, яке було створено на базі летовища «Ужгород». Шанси високі, оскільки EASA готова до діалогу, а міністерство запропоновано кілька варіантів, як вирішити проблему», — повідомив Володимир Омелян, міністр інфраструктури України.
А в місцевій ОДА запропонували свій варіант вирішення проблеми — віддати летовище в безкоштовну оренду сусідній угорської авіакомпанії, яка має необхідний сертифікат від ЄС. «Звернулися з пропозицією до наших угорських колег, які мають поруч аеропорт, про те, щоб ми змогли здати їм в оренду аеропорт. Ми готові надати їм аеропорт фактично безкоштовно, тобто, в рахунок оренди будемо враховувати всі поліпшення, які вони дадуть — для того, щоб цей аеропорт функціонував», — заявив Михайло Рівіс, голова Закарпатської обласної ради.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply