Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Усі руйнації рашистами марні

Автор:

|

Грудень 07, 2022

|

Рубрика:

Усі руйнації рашистами марні
Зруйнована школа

Будинки, музеї, кафе, які є не військовими об’єктами, регулярно стають жертвами російських терористів. Утім, навіть ці мирні об’єкти ворогу виявляються не по зубах. Після обстрілів деякі з них знову відчиняються вже за лічені дні, зустрічають відвідувачів.
Каварні та багато закладів стали такою собі віддушиною, аби поспілкуватися та відволіктися від того, що відбувається. У час, коли вимикають світло, люди приходять у заклади працювати. До того ж, чимало відвідувачів роблять пожертви на Збройні сили України.
Після масованого удару окупантів ударною хвилею в одному зі закладів української столиці повибивало шибки. Працівників урятувало те, що вчасно сховалися в укриття, але сам заклад серйозно постраждав. Утім, руки ні в кого не опустились. Вирішили все відбудувати власним коштом і якнайшвидше відчинитись.
Ще один невійськовий об’єкт, в який уночі влучила ракета, — житловий будинок на вул. Кошиця у Києві. Він зараз виділяється з-поміж інших. У будинку відновили балкон, зробили стяжку, замінили вікна, посилили віконні перегородки. Гроші на відбудову виділяли з резервного фонду міста, ще частину виділив уряд. Навіть попри проблеми з логістикою, всі роботи вдалося зробити вчасно.
Загалом у столиці ворог пошкодив майже 300 будинків. У більшості просто вибиті шибки. Проте 16 будівель дуже постраждали, деякі — від прямих влучань. І мали пошкоджені несучі конструкції. Втім, їх також удалося врятувати.
Дещо складніше було з відбудовою історичних будівель. У музеї Ханенків повиносило шибки, але їх затулили дерев’яними конструкціями, аби будівля не руйнувалась. У випадку зі звичайною будівлею, можна було б зробити простий ремонт. Але в цьому разі потрібно реставрувати старовинні рами, проводити додаткову експертизу. В установі визнають, що проводити масштабні роботи до закінчення війни немає сенсу. Втім, навіть попри ці перешкоди, музей не перестав працювати. Навколо нього проводять піші екскурсії, невдовзі планують організувати ще й майстер-класи для дітей.
В Україні також запустили програму відродження Маріуполя. Mariupol ReBorn — наймасштабніша в світі ініціатива відбудови зруйнованого міста з часів Другої світової війни. Програму підтримує ряд міжнародних партнерів, великий український бізнес, держава й інші міста. Серед партнерів: Світовий банк, USAID та Європейський банк реконструкції та розвитку, з яким підписали Меморандум про співпрацю. «Це новий розділ у сучасній історії України й Європи. Місто, яке стало символом безжальної війни, стане символом відродження України», — наголосив міський голова Маріуполя.
Крім цього, фонд на 25 млрд AUD для відбудови України заснував австралійський мільярдер Ендрю Форрест. Він і його дружина вже виділили у фонд 500 млн AUD. Капітал стане доступним, коли з України виведуть російсько-терористичні війська.
А загалом для повоєнного відновлення України потрібно більше 1 трлн USD. До цього процесу залучать країни-партнери, які зможуть взяти під своє шефство певні міста й області. Про це повідомив Володимир Зеленський. Він додав, що завдяки системі шефства країни та компанії можуть зайнятися відновленням конкретних реґіонів, міст, сфер чи підприємств. А також зазначив, що такою системою вже зацікавилися Франція, Велика Британія, Нідерланди, Німеччина, Данія, Фінляндія, Польща, Португалія, Італія, Туреччина, Чехія, Словенія, Латвія, Естонія, Швейцарія, Словаччина, Австрія, Греція, Канада, США, Японія й Австралія.
Як повідомляв «Міст», зруйнували храм, що пережив дві світові війни.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply