Унікальні ляльки, схожі на немовлят

На вигляд наче немовля, а насправді — іграшка. На Львівщині майстриня Галина Кіт виготовляє реборни. Це ляльки, схожі на дітей. Перших таких пупсів створили у 1990-х рр. у США, і ціна за них сягала кількох тисяч доларів. На тілі такої забавки є плямки, судинки і навіть подряпинки, і важить реборн як щойно народжений малюк.
Досягти реалізму Галині допомагає знання анатомії, бо за фахом вона — медсестра. Ляльками захопилася два роки тому, коли пішла в декрет. Фарби та наповнювач замовляє у Китаї, а вінілові деталі реборну — у Німеччині. «Скульптор виготовляє формочку, а я їх просто розмальовую. Усі відтінки шкіри, кожну мурмуровість, кожну веночку, кожен прищик, нігтики. Це дуже кропітка робота», — розповідає лялькарка.
Після нанесення фарба підсихає, а далі запікається в аерогрилі при 150 градусах за Цельсієм. Найбільш копітка, за словами Галини, робота з бровами та волоссям. Від мами, яка чаклує над лялькою, не відходить молодша донька Настя. Вона і помічниця, і перша її клієнтка.
На одну ляльку майстриня витрачає приблизно два місяці, іноді замовники присилають світлини своїх дітей, аби лялька була схожою. На початках, згадує п. Кіт, схожість іграшок із немовлятами її так бентежила, що довелося навіть радитися зі священником. «Кажу, роблю, ну не знаю, якихось штучних дітей. Запитала, чи це правильно, чи нормально, чи можна. І почула відповідь, яка мене заспокоїла: «Галю, а що ви такого робите? Давно заводи, фабрики роблять банальних бейбіборнів», — згадує лялькарка.
За два роки вона зробила понад два десятки ляльок, але реакція людей на її роботи і досі дуже різна: від захоплення до страху. Найчастіше, каже Галина, замовляють ляльок-хлопчиків. Купують у подарунок як дорослим, так і дітям.
Віталіна мріяла про таку іграшку відтоді, як побачила. Дівчинка назвала ляльку, яку від дитини відрізнити можна хіба що взявши до рук, Кароліною. «Вона велика, тяжка, схожа дуже на справжню дитину, волосся справжнє, цікаво нею бавитися, інколи задумуєшся, лялька це, чи справжня дитина», — ділиться 12-річна дівчинка.
Чи не найважче в роботі з реборнами — розлучатися зі своїми творіннями, каже майстриня. Тому вона ніколи не дає їм імен, аби не прив’язуватися до ляльок ще більше.
Як повідомляв «Міст», українська фехтувальниця Ольга Харлан стала прототипом ляльки «Барбі».
Наталія Волосацька, ТСН
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо