Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Українці вмирають раніше за європейців

Автор:

|

Листопад 03, 2011

|

Рубрика:

Українці вмирають раніше за європейців

Українці помирають у середньому на 12—13 років раніше, ніж представники інших європейських країн. Про це розповіла Елла Лібанова (на фото), директор Інституту демографії та соціальних досліджень. Водночас, за її словами, скорочення населення відбувається не тільки в Україні. «У всіх без винятку європейських країнах народжуваність не забезпечує навіть простого відтворення населення», — зауважила пані Лібанова.

Вона навела такі чинники скорочення населення Європи: «Впливає те, що діти, по-перше, перестали бути економічно необхідними, позаяк господарська діяльність родини не залежить від чисельності дітей. По-друге, діти припинили бути страховкою на старість, тому що є ціла система забезпечення людини на схилі років. По-третє, вартість виховання, освіти, догляду за дітьми постійно зростає з різних причин. Підвищується вартість послуг. Четверта причина — високий рівень освіти жінок і їх емансипація. П’яте — смертність немовлят дуже низька, і дитина, яка народилась, швидше за все, буде жити доволі довго. Раніше люди народжували багато дітей тому, що багато з них помирало в дуже ранньому віці. Зараз такої «страховки» вже не потрібно».

Елла Лібанова вважає, що натомість у подальшому буде збільшуватися кількість міґрантів до України. «Безперечно, сюди будуть прибувати люди з різних країн світу. Переважно приїздитимуть звідти, де рівень життя є нижчий за український і заробітна плата — нижча за українську, умови життя — гірші, де менш безпечно тощо», — сказала вона. Разом із тим, директор Інституту демографії та соціальних досліджень пропонує ставитися до цього спокійно й «готувати населення, коригувати політику, розробляти відповідні заходи, аби цих людей адаптувати, щоби вони не перетворювалися на криміногенний осере­док».

 Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply