Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Українці не зможуть володіти землею в Криму

Автор:

|

Квітень 02, 2021

|

Рубрика:

Українці не зможуть володіти землею в Криму

На більшій частині тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим (АРК) вступив у силу указ про заборону іноземним громадянам володіти землею. Найбільше він торкнеться саме українських громадян. Станом на квітень 2020-го понад 11 тис. ділянок, які підпадають під дію указу, належали іноземцям, більшість із них — українці.
З 20 березня ц. р. іноземним громадянам, особам без громадянства та іноземним юридичним особам заборонили володіти землею в більшості районів півострова. Тоді ж Путін підписав указ, відповідно до якого більшість районів Криму опинилися в переліку прикордонних територій, де іноземці не можуть володіти землею.
Обмеження накладають на володіння землею в 19 «муніципальних утвореннях» Криму (загалом їх 25). Серед них — Євпаторія, Керч, Ялта, Судак. Заборону на володіння іноземцями землі також поширили на 12 «муніципалітетів» Севастополя. Під заборону не потрапили землі в Сімферополі, Джанкої, Красноперекопську, Білогірському, Красногвардійському та Первомайському районах.
У Росреєстрі нагадали, що заборона на володіння іноземцями землею в прикордонних та інших районах РФ прописана в Земельному кодексі. А президент може указами віднести ті чи інші території до прикордонним, що і сталося рік тому. Згідно з ч. 1 ст. 238 Цивільного кодексу іноземцю необхідно передати права на землю впродовж року з моменту виникнення права власності.
Натомість Олег Ніколенко, речник Міністерства закордонних справ України, заявив, що після відновлення суверенітету України над АРК, всі порушені права власників земельних ділянок відновлять. За його словами, Росія веде політику утисків, дискримінації та витіснення українських громадян у Криму та продовжує зросійщувати півострів. Речник також зазначив, що указ російського президента є юридично нікчемним і не буде мати правових наслідків для України.
Як повідомляв «Міст», ЗСУ могли 2014-го взяти під контроль стратегічні об’єкти в Криму.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply