Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Українці — найдешевша робоча сила

Автор:

|

Грудень 01, 2011

|

Рубрика:

Українці — найдешевша робоча сила

Вартість робочої сили в Україні — одна з найнижчих у Європі. Причому з кожним роком українці в реальних цифрах зароб­ляють усе менше. Про це свідчать підрахунки експертів і дані, оприлюднені Державним комітетом статистики.

На початок 1990-х рр. частка оплати праці в собівартості продукції становила в середньому близько 33 %, хоча на Заході в той же період цей показник становив 40— 45 % (зараз у високотехнологічних галузях — до 60 %). Нині частка оплати праці в собівартості продукції складає в середньому не більше за 10—12 %. Якщо ж проаналізувати інформацію за окремими галузями, то дані виявляться ще сумнішими. Наприклад, у сільському господарстві цей показник становить близько 7 %, а в деякі періоди в металургії — менше ніж 1 %.

Причому саме низька вартість робочої сили офіційно є одним з основних факторів конкурентоспроможності національної економіки, що є неприйнятним для держави, яка вважає себе європейською. Згідно з даними офіційної статистики, у вересні ц. р. фактично третина українців (32,6 %) отримувала заробітну плату до 1,5 тис. грн. Частка українців, які заробляють до 2 тис. грн, становить майже половину — 48,5 %.

Не більш ніж 4 тис. грн отримує близько 85 % громадян України.

Найбіднішими реґіонами традиційно є області, де немає великих промислових підприємств. Найбільший відсоток людей, які отримують мінімальну зарплату, зафіксовано в Чернівецькій (10,3 %), Вінницькій (9,1 %) і Тернопільській (8,7 %) областях. Найбільш забезпечені люди, за даними Держкомстату, живуть у столиці та східних реґонах країни. Українців, які заробляють більше за 5 тис. грн, у Києві налічується 18,3 %, у Донецькій області — 13 %, у Луганській — 10,6 %, і в Дніпропетровській — 10,1 %. Найбільший відсоток українських громадян, яким платять мінімальну зарплату, зайнятий у рибному господарстві (16,1 %) і в сільському господарстві (10,1 %). Найвищі зар­плати (понад 5 тис. грн) українці отримують у фінансовій сфері (28,5 %), у галузі нерухомості (15,8 %) і промисловості (14,1 %). До речі, найвисокооплачуванішою промисловою сферою є видобуток корисних копалин, у першу чергу вугілля — 36,4 % працівників отримують більше ніж 5 тис. грн.

 Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply