Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

«Українці будуть виходити на пенсію після смерті»

Автор:

|

Грудень 11, 2020

|

Рубрика:

«Українці будуть виходити на пенсію після смерті»

Кабінет Міністрів вирішив запропонувати Верховній Раді України (ВРУ) впровадити професійну накопичувальну систему. Згідно з ініціативою, професійну накопичувальну систему хочуть запровадити для осіб, молодших за 35 років, котрі працюють в особливо важких і небезпечних умовах.
Нагадаємо, що з 2021-го людям, котрі досягли 60 років і не мають трудового стажу, перестануть виплачувати соціальну пенсію, на яку мають право ті, кому бракує стажу. Згідно з документом, для виходу на заслужений відпочинок у 60 літ наступного року доведеться мати не менше 27 літ стажу. Якщо є від 17 до 27 років стажу, доведеться працювати до 63 літ, а від 15 до 17 років — до 65 літ.
Надія Савченко, депутатка ВРУ попереднього скликання, зауважила, що проблема теперішньої української влади у тому, що вона боїться ухвалювати рішення і брати на себе за них відповідальність. «Зараз у Китаї люди виходять на пенсію — чоловіки (за новим законом) у 55 років, жінки — у 50. Це той комунізм, до якого ми хотіли б дожити, але будемо виходити на пенсію хіба після смерті, — зазначила вона.
Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру, пояснив, що українці можуть докупити трудовий стаж у разі, якщо їм бракує для отримання пенсії кількох років стажу, і такі видатки окупляться. Проте, якщо не вистачає десять років чи більше, це вже буде надміру. «Вам дається можливість, якщо хочете, купити стаж. Раніше такого не було. Залежно від ситуацію: якщо зараз у вас нормальна зарплата, 12 тис. грн. Але коли підете на пенсію, у вас пенсія буде не 12 тис., а 5-6 тис. тоді є зиск докупити ці два-три роки, щоб вийти на пенсію і мати більше», — зазначив він.
А тим часом дефіцит коштів Пенсійного фонду України у період із січня по листопад 2020-го сягнув 18,4 млрд грн. Загалом доходи відомства у цей період склали 416,9 млрд грн, у той час, як витрати становили 435,3 млрд грн. Що ж стосується джерел прибутків, то 165,9 млрд грн склали кошти державного бюджету на фінансування пенсійних програм, ще 251 млрд грн — власні кошти. Зокрема, їх отримали з державного бюджету за деякі категорії застрахованих осіб і покриття недоотриманої суми коштів від застосування пільгового розміру єдиного внеску.
Як повідомляв «Міст», в українських крамницях вводять пріоритетні години для пенсіонерів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply