Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 5, 2021

«Українці багатшими не стали»

Автор:

|

Січень 22, 2020

|

Рубрика:

«Українці багатшими не стали»

«Упродовж 2019-го купівельна спроможність українців зросла. Але чи стали люди багатшими, я не впевнений. Слово «багатство» передбачає, що грошей вистачає не лише на їжу. Що ще можна заощаджувати. Такого в Україні поки що немає», — впевнений Олексій Дорошенко, голова Національної ради економічного розвитку.
Протягом року купівельна спроможність підвищилася практично у всіх категорій населення. Для пенсіонерів і тих, хто живе на мінімальну та середню зарплату, вона зросла до 10 %. Пенсіонери більше почали отримувати з березня 2019-го. Насамперед це було пов’язано з виборами. Без них ніхто не поспішав би збільшувати пенсії в першому кварталі. 2020 року продовжать зростати заробітки українців, котрі працюють. У бюджет заклали збільшення мінімальної зарплати з 4 173 грн до 4 723, додасть і середня зарплата. Виплати пенсіонерам зростуть на 5-7 %.
Щодо вартості продуктів, то минулого року найбільше здорожчали овочі борщового набору. Якщо порівнювати травень 2018-го з травнем 2019 року, то лідером стала цибуля. Її вартість зросла в 5,4 разу. У грудні цінові рекорди била картопля. На другому місці після овочів — хліб. За рік він здорожчав на 12-14 %. У ціні зріс як пшеничний, так і житній.
На 2020 рік у групі ризику залишаються овочі борщового набору: картопля, цибуля, буряк, морква та капуста. Ніхто не знає чітко, скільки продукції виробляють українські фермери, що тримають у сховищах. І скільки загалом овочів споживають українці. Прогнозувати, яким буде попит і пропозиція, нереально. Тому з ціною може трапитися все, що завгодно. Всі інші продукти дорожчатимуть у рамках інфляції. Дешевшатимуть курячі яйця та пшоно. Вартість останнього необґрунтовано завищена. Зібрали непоганий урожай, дефіциту пшона немає. Гірша ситуація з гречкою. Ця крупа подорожчала. Висока ціна триматиметься й надалі.

До слова
Вперше з 2008 року мінімальна заробітна плата в Україні випередила аналогічні показники в Росії та Білорусі. Про це повідомив Сергій Ніколайчук, заступник міністра розвитку економіки України. 2020-го мінімальна зарплата в Україні зросла до 4 723 гривень (199 USD за курсом Національного банку України). У Росії мінімальна зарплата наразі складає близько 195 USD, а в Білорусі — 178 USD. У західних сусідів України — Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії — розмір мінімальної зарплатні становить близько 500-600 USD. На думку п. Ніколайчука, до підвищення мінімальної зарплати в Україні призвели стійкі темпи зростання валового внутрішнього продукту. Також на розмір зарплати вплинули процеси міґрації.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply