Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Український швед

Автор:

|

Березень 31, 2016

|

Рубрика:

Український швед

Кристіан-Олексій Янер

Ця історія могла б стати сюжетом фільму, а трапилася просто на очах журналістів. В Україну зі Швеції прилетів Кристіан-Олексій Янер, сподіваючись знайти жінку, котра його народила. Він народився в Києві. Мати покинула сина в пологовому будинку. Перші два роки життя хлопець провів у київському сиротинці «Берізка». Потім його всиновила родина зі Швеції. Правду про походження дитини подружжя вирішило не приховувати.
У 17 років хлопець наважився на подорож у невідоме. Він з’ясував, що в Україні в нього є велика родина — сестри та бабуся. Вони живуть на Полтавщині та під Києвом. Вже в Україні Микола Кулеба, уповноважений із прав дітей, приголомшив гостя повідомленням, що в нього є ще й 13-річний брат. Суд визнав матір померлою на підставі документу про зникнення. Однак журналістам вдалося з’ясувати, що вона жива. На запитання про страх перед зустріччю хлопець відповів: «Знаєте я молився, аби знайти відповіді на всі свої запитання. Зробити бодай крок назад уже не можна».
Кристіан відвідав свою виховательку з київського сиротинця «Берізка». Марії Крутельовій зараз — 77 років, вона — на пенсії. Перші два роки життя Олексія саме ця жінка піклувалася про маля. 16 років п. Марія берегла їхню спільну фотографію, світлину зробили перед тим, як хлопчика забрали до Швеції нові батьки. «Знаєте, моя мама ще з дитинства казала, що це Марія привчила мене до міцних обіймів», — розповів хлопець. Вихователька цікавиться життям хлопця. Та від усього серця зичить йому щастя. А ще бере обіцянку повернутися в Україну.
В одному з будинків для літніх людей у Полтавській області модно одягнений юнак обіймав за плечі стареньку, котра нічого не розуміла, і повторював англійською: «Ти — моя бабуся! Я знайшов тебе!» А та твердила у відповідь: «У мене немає внука, ти помилився!». Але наостанок бабуся сказала онукові: «Знайди маму. Скажи, що я її дуже чекаю».
Після зустрічі з бабусею Крістіан Олексій поїхав в інтернат до своєї старшої сестри Віки, котрій зараз 20 років. У юнки затримка розвитку, але можна адаптувати до життя в суспільстві. Зараз розглядається питання про переїзд дівчини в Київ, в один із реабілітаційних центрів, де Віка могла б не тільки жити, але і отримати роботу.
Крім 20-річної сестри, в хлопця виявилися ще й 15-річна сестра Аня та чотирирічна Алінка. Дівчата не знали про існування брата і сестер, бо жили в прийомних сім’ях.
На жаль, свою матір 17-річний хлопець так і не знайшов. А незабаром Крістіана-Олексія призначили офіційним представником альянсу «Україна без сиріт» у Швеції.

Людмила Бадалян, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply