Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Українські школярі не вивчатимуть російських письменників

Автор:

|

Липень 02, 2022

|

Рубрика:

Українські школярі не вивчатимуть російських письменників
Твори Пушкіна нікому не цікаві

З українських шкільних програм зі зарубіжної літератури вилучать твори більш ніж 40 російських і радянських письменників, поетів, прозаїків і художників. Відповідне рішення прийняла робоча група Міністерства освіти та науки України щодо оновлення змісту навчальних програм для 6-9 і 10-11 класів.
У робочій групі зазначають, що рішення про вилучити літературні твори прийняли через результати обговорення питання про доцільність російської культури та літератури в умовах війни, що відбулося у Всеукраїнському союзі вчителів-словесників та Української асоціації викладачів зарубіжної літератури.
Українські школярі не вивчатимуть творчості Олександра Пушкіна, Івана Крилова, Антона Чехова, Михайла Лермонтова, Михайла Булгакова, Льва Толстого, Івана Тургенєва, Івана Буніна, Осипа Мандельштама, Віктора Некрасова, Олександра Блока, Федора Достоєвського й Олександра Грибоєдова. Також зі шкільної програми вилучать твори Булата Окуджави, Василя Бикова, Олександра Гріна, Костянтина Симонова, Марини Аромштам, Сергія Єсеніна, Михайла Шолохова, Бориса Пастернака, Володимира Маяковського, Анни Ахматової, Миколи Гумільова та Марини Цвєтаєвої.
Вилучені твори цих авторів замінять творами зарубіжних письменників відповідно до літературного процесу та з урахуванням вікових особливостей учнів. Вивчення творчості Миколи Гоголя та Таїра Халілова рекомендували перенести до навчальних програм із української літератури.
Як повідомляв «Міст», пам’ятник Пушкіну переодягли в Йоулупуккі.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply