Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 13, 2021

Українська Вікіпедія обігнала російську

Автор:

|

Березень 08, 2012

|

Рубрика:

Українська Вікіпедія обігнала російську

Березневе оновлення рейтинґу якості статей засвідчило, що українська Вікіпедія зараз посідає п’яте місце серед 284 мовних розділів он-лайн-енциклопедії, обігнавши російську й іспанську версії. За результатами лютого, українська Вікіпедія продемонструвала найкращі показники зростання серед усіх мовних розділів.

Рейтинґ якості «Перелік статей», які повинні бути в усіх Вікіпедіях, складається з тисячі статей із галузі загальних знань. Він використовується для підрахунку так званого рейтинґу Вікіпедій, який оновлюється раз на місяць і відображає наявність і розмір статей із цього списку.

Представники компанії зазначають, що з тисячі необхідних статей в українській версії Вікіпедії міститься 34 коротких, 509 середніх і 457 довгих, що свідчить про зростання якості. Для порівняння, у Росії це — 121, 370 і 503 статті, відповідно. Перший рядок у рейтинґу якості посідає каталонський мовний розділ Вікіпедії, за ним іде англомовний, а третє й четверте місце займають франко- та німецькомовні Вікіпедії.

За даними «Вікімедіа Україна», за кількістю статей серед 284 мовних розділів он-лайн-енциклопедії українська Вікіпедія посідає 13-те місце, у ній налічується близько 370 тис. статей. Раніше повідомлялося, що українська версія Вікіпедії посіла друге місце за темпами зростання відвідуваності у світі після китайської.

Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply