Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Українська делегація ігноруватиме ПАРЄ

Автор:

|

Липень 03, 2019

|

Рубрика:

Українська делегація ігноруватиме ПАРЄ
Володимир Ар’єв

Комітет Верховної Ради України (ВРУ) в закордонних справах на своєму засіданні 1 липня рекомендував парламенту призупинити участь української делегації в роботі Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). «Ми пропонуємо припинити роботу української делегації до висновків Венеційської комісії та рекомендувати не відновлювати роботу до виконання найважливіших моментів, які були у всіх резолюціях, прийнятих ПАРЄ за останні п’ять років», — наголосив Володимир Ар’єв, голова української делегації в ПАРЄ.
Він пояснив, що Російської Федерації (РФ) повинна без всяких умов звільнити українських військових моряків і політичних в’язнів, котрі перебувають на її території, а також в окупованих Криму та Донбасі. народний депутат зазначив, що Москва також має забезпечити права кримських татар. Комітет також звернувся до Андрія Парубія, голови ВРУ з проханням відкликати запрошення для спостерігачів ПАРЄ на дочасні парламентські вибори в Україні 21 липня ц. р.
Своєю чергою, Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій. Крім цього, українська делегація припиняє свою участь у літній сесії. Виняток — заперечування повноважень російської делегації.
Натомість у партії «Слуга народу» виступили проти виходу української делегації з ПАРЄ попри повернення РФ до цієї організації. Про це заявив Дмитро Разумков, лідер цієї політичної сили. «Позиція партії «Слуга народу» така, що виходити зараз із ПАРЄ не є доцільним, оскільки в подальшому, коли ми пройдемо до парламенту, не зможемо представляти Україну на цій арені. Розвернутися й піти — це не конструктивно», — запевнив він. На думку п. Разумкова, рішенню щодо повернення РФ передувала «низка різних дій, а часто й бездіяльності, зокрема, і з боку України». Але все міняється і позиція нового парламенту зможе впливати на подальші поді», — вважає він.
Водночас дев’ятьом українським морякам, котрих незаконно утримують у полоні в РФ, оголосили остаточні обвинувачення. Військовополоненим Євгену Семидоцькому, Юрію Будзилу, Богдану Небилиці, Володимиру Терещенку, Андрію Оприску, Андрію Драча, Андрію Ейдеру, Сергію Попову та Денису Гриценку слідство висунуло обвинувачення в остаточній редакції ч. 3 ст. 322 Карного кодексу РФ (незаконний перетин державного кордону Російської Федерації, вчинений організованою групою).

Євген Клен

До слова
З Донбасу 29 червня повернулися полонені українці, котрих Україні погодилися передати сепаратисти. Про це потурбувався Віктор Медведчук, глава політичної ради партії «Опозиційна платформа — За життя» і кум Путіна. Він заявив, що рішення сепаратистів відпустити чотирьох полонених прийняли «в односторонньому порядку». Однак з’ясувалося, що насправді колаборанти відпустили двох дезертирів, бойовика терористичної організації «Луганська народна республіка» й водія, котрий відвіз сімох українських військових прямо в полон. Відтак Служба безпеки України передала військовій прокуратурі Дмитро Великого, одного зі звільнених, котрий перебував у розшуку за підозрою в самовільному залишенні військової частини або місця служби. Натомість політологи оцінюють цей учинок п. Медведчука як передвиборчий піар.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply