Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Українки розширюють діяльність

Автор:

|

Листопад 21, 2013

|

Рубрика:

Українки розширюють діяльність

Канадська доброчинна спільнота «Лярш-Ковчег», що відсвяткувала 8 листопада п’ять років діяльності у Львові, планує поширитися на всю Україну. За словами Оксани Мазури, керівника організації, ініціативні групи для створення осередків засновані в Жовкві й Тернополі.

Зараз львівська спільнота піклується про 71 людину з особливими потребами — їх тут називають друзями. Із ними працюють 25 асистентів. У Львові діє п’ять майстерень, у яких друзі «Ляршу» творять своїми руками ікони, свічки, намисто тощо.
Два роки тому «Лярш-Ковчег» відкрив будинок спільного проживання «Витанія», де впродовж якогось часу разом із людьми з особливими потребами може мешкати молодь, «шукаючи себе в допомозі іншим». «Ми називаємо їх учителями любові, тому що працюємо не для них, а радше разом із ними, — говорить про своїх підопічних Зеня Кушпета, представник канадської діаспори, котра п’ять років тому заснувала «Лярш» у Львові. — Дехто дивується, чому інші виїжджають на Захід, а я приїхала сюди, щоби жити із цими людьми. Саме вони здатні змінити життєву дорогу».
За словами п. Магури, працюючи в Україні, спільнота зіштовхується з труднощами: «Держава фінансово ніяк не підтримує нашу організацію, а в країні не достатньо напрацьована законодавча база для роботи на громадських засадах. Ми діємо завдяки пожертвам доброчинців як з України, так і з цілого світу». До того ж, зазначає керівник львівського «Ляршу», суспільство поки що упереджено ставиться до людей із фізичними й розумовими вадами.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply