Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Україна закрила внутрішні води для російських торгових кораблів

Автор:

|

Січень 03, 2022

|

Рубрика:

Україна закрила внутрішні води для російських торгових кораблів
р. Дніпро

1 січня ц. р в Україні набув чинності закон «Про внутрішній водний транспорт». Відповідно до його положень, доступ до внутрішніх вод для вантажних кораблів країни-аґресора відтепер заборонений. Сам закон український парламент ухвалив ще 3 грудня 2020-го, а 30-грудня того ж року свій підпис на документі поставив Володимир Зеленський.
«Перевезення в каботажних рейсах між річковими портами… для здійснення вантажних операцій на внутрішніх водних шляхах України… можуть здійснюватись українськими суднами або іноземними суднами, судновласниками яких виступають зареєстровані на території України суб’єкти господарювання, крім суден під прапором держави-аґресора, суден, власниками яких… є громадяни держави, визнаної Україною державою-аґресором або державою-окупантом», — йдеться у документі.
Внутрішні води України містять такі річки, як Дніпро, Дунай і Дністер. Загалом закон визначає правові, економічні й організаційні засади діяльності внутрішнього водного транспорту. Він урегульовує взаємини в галузі судноплавства на внутрішніх водних шляхах України. Зокрема, встановлюють умови роботи внутрішнього водного транспорту, використання внутрішніх водних шляхів та їхніх берегових смуг для судноплавства. Унормовують питання майна, що затонуло на внутрішніх водних шляхах, відповідальності судновласників за порушення законодавства про внутрішній водний транспорт тощо. Також закон імплементує основні вимоги директив і регламентів Європейського Союзу (ЄС) згідно з Угодою про асоціацію з ЄС.
В Україні лише 1 % вантажних перевезень здійснювали річками, хоча це найдешевший і найбільш екологічний спосіб доправляння вантажів у світі. Після набрання чинності цим законом в Україні з’явиться конкурентний ринок річкових перевезень вантажів. За підрахунками Міністерства інфраструктури, це дасть змогу збільшити вантажопотік до 30 млн т на рік і створити економічний ефект для держави в обсязі близько 13-16 млрд грн щороку. Крім цього, збільшення вантажних перевезень річкою допоможе вберегти від руйнування автошляхи та заощадити державні кошти на ремонті дорожнього покриття.
Як повідомляв «Міст», у річках України виявили сліди препаратів від Covid-19.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply