Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Україна вже десята за кількістю хворих на коронавірус

Автор:

|

Листопад 12, 2020

|

Рубрика:

Україна вже десята за кількістю хворих на коронавірус

7 листопада Україна сягнула нового піку хворих на Covid-19 за добу — 10 746 нових підтверджених випадків, а зелених і жовтих зон там не залишилося взагалі. За минулий тиждень ушпиталили на 2 тис. пацієнтів із коронавірусом більше, ніж тижнем раніше, загалом уже провели 3 648 292 тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції. 9 листопада Україна опинилася на десятому місці у світі за кількістю нових хворих на коронавірус. Тож через стрімке поширення цієї інфекції Кабінет Міністрів України (КМУ) вирішив продовжити адаптивний карантин по всій країні до 31 грудня ц. р. та порекомендував перевести на дистанційне навчання учнів і студентів. Останніх також попросили виїхати з гуртожитків. Однак запровадження повного карантину КМУ наразі не розглядає. Натомість Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) запропонувало ввести карантин вихідного дня. «На вихідні працюватиме лише транспорт, крамниці з харчами й аптеки. Всі інші заклади будуть закриті», — пояснив Максим Степанов, керівник відомства. Він наголосив, що це роблять для того, щоб розірвати ланцюг передавання Covid-19 від людини до людини та збити хвилю поширення коронавірусу. Однак найбільша турбота — все ж про освітній процес.

Офіційні рекомендації
Минулого тижня до навчання в Україні повернулися школярі. Утім, формат навчання вирішили визначати залежно від реґіону. Міністерство освіти та науки (МОН) надало рекомендації, як відновлювати освітній процес: початкову школу виводити на очне навчання, старшу — на змішане, а у вищій освіті повністю перейти на дистанційне навчання.
Відтак після осінніх канікул до школи пішли лише учні початкових (1-4) класів. Про це повідомив Сергій Шкарлет, виконувач обов’язки керівника освітнього відомства. «Ми спільно з МОЗ забезпечили навчання 1-4 класів в очному форматі, а 5-11 класів, залежно від епідемічного рівня, — у змішаному або дистанційному», — заявив він.
Та керівник МОН вважає, що діти мають навчатися в повноформатному режимі та здобувати якісну освіту. «Ми розраховуємо на найкращий сценарій, але продовжуємо готуватися до різних викликів. Повторення весняного локдауну — найгірший сценарій, якого ніхто не хоче допустити», — запевнив він. За словами урядовця, багато матеріалів напрацювали, й учителі більшою мірою готові до роботи дистанційно. Інше питання, що потрібно враховувати економічну складову й ті обставини, що дітей непросто залишати вдома без нагляду.
Натомість у Всесвітній організації охорони (ВООЗ) здоров’я наголошують, що замикання шкіл задля боротьби з пандемією коронавірусу малоефективне. За словами Ганса Клюґе, реґіонального директора європейського відділення ВООЗ, закриття шкіл мало сприяє зниженню захворюваності, тому заклади освіти необхідно відчиняти. «Під найбільшим впливом опиняються діти, які перебувають у важкій життєвій ситуації. Діти та підлітки мають бути ознайомлені зі заходами з метою боротьби зі спалахом пандемії Covid-19», — зазначив він.

Загальноосвітня школа
У Києві через захворювання педагогів та учнів дистанційно навчаються лише загальноосвітніх шкіл і 587 класів у 186 школах. 585 вчителів і 559 учнів мають підтверджені випадки захворювання на коронавірус. Ще 310 педагогів перебувають на самоізоляції. Віталій Кличко, міський голова української столиці, запевнив, що переводити на дистанційне навчання всі школи не будуть. «Фахівці ВООЗ зазначають, що замикання шкіл не впливає кардинально на боротьбу з поширенням вірусу. Ось у Франції, де знову запровадили суворий карантин, школи та садочки не зачиняють, на відміну від того, як це було навесні під час першої хвилі пандемії», — поділився він.
А от у Київській області школи в районах, що потрапили до червоної зони, учнів перевели на дистанційне навчання. Йдеться про міста Бориспіль, Васильків, Обухів, Бориспільський і Обухівський райони. Дитячі садочки у Київській області продовжують працювати, хоча 14 із них таки зачинили на карантин.
В Івано-Франківську учні спершу почали навчатися очно, проте згодом міська влада прийняла рішення перейти на віртуальну освіту. Адже місто опинилося у червоній зоні. Проте садочки у місті все ж працюють, на карантині — лише два дошкільні заклади.
У Тернополі, який також віднесли до червоної зони, місцева влада надала право директорам шкіл самим вирішувати, як розпочинати навчання. Також відповідне рішення для власної дитини дозволили приймати батькам: за бажання будь-хто може навчатися дистанційно.
У Чернігові, який також потрапив до червоної зони, очно навчаються лише учні початкової школи, а старшокласників перевели на дистанційку.
У деяких школах Харківської області учні навчаються дистанційно. Йдеться про міста Харків, Богодухівський та Золочівський райони, які потрапили до червоної зони карантину. Водночас учні початкових класів відвідують школу, як зазвичай.
Повернулися до дистанційного навчання й учні у Вінниці. Про це повідомив Володимир Буняк, виконувач обов’язки директора Департаменту освіти та науки місцевої обласної державної адміністрації, і додав, що надалі формат навчання залежатиме від епідемічної ситуації в реґіоні.
Усі школярі Запоріжжя, крім молодших класів, навчаються дистанційно. Дитячі садки продовжують працювати. Така ж ситуація у Полтаві, Рівному, Харкові, Сумах і Миколаєві, які також опинилися у червоній зоні.
Львів же віднесли до помаранчевої зони, тож школи там працюватимуть у звичному режимі. «Я погано уявляю собі дистанційне навчання, особливо в початкових класах, бо в них — своя специфіка навчання», — пояснив Андрій Садовий, мер міста Лева. Додамо, що у Львові на коронавірус захворіли 147 вчителів. Місцева влада Черкас також вирішила, що діти будуть навчатися очно. Таке рішення прийняли на нараді з мером міста, керівництвом Департаменту освіти та гуманітарної політики, а також директорами шкіл.

Вища школа
Для запобігання поширенню коронавірусу всі заклади вищої освіти в Україні перевели на дистанційне навчання. Відповідні рішення прийняли на нараді у президента Зеленського. Про це розповів Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування. «Це рішення повністю підтримало керівництво цих навчальних закладів. На жаль, уже маємо кілька спалахів зараження викладачів і студентів, є навіть смертельні випадки. Зокрема, помер декан географічного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка», — зазначив він.
За словами народного депутата, серед студентів проводять належну інформаційну кампанію, щоб молодь обмежила кількість контактів та якомога менше часу перебувала в людних місцях.
У Львівському національному університеті ім. Івана Франка режим карантину продовжили до кінця цього року. Про це повідомив Олег Вівчарик, речник навчального закладу. За його словами, навчання студентів буде дистанційно залежати від реальної ситуації з Covid-19 у країні, місті й університеті. «Наразі дистанційне навчання на усіх факультетах триватиме до 15 листопада, далі прийматимемо рішення — чи загалом по університету, чи по окремих факультетах. У будь-якому випадку такі рішення ухвалюють у діалозі з кожним деканом, студентськими організаціями тощо. Спрогнозувати, якою буде ситуація насправді — надто складно, бо ми бачимо, як стрімко змінюється динаміка. Наразі, на жаль, не у ліпшу сторону», — зазначив він.
Як повідомляв «Міст», українці отримали ґрант на вакцину проти коронавірусу.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply