Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

Україна витрачає на утримання ув’язнених 2 євро в день

Автор:

|

Березень 09, 2016

|

Рубрика:

Україна витрачає на утримання ув’язнених 2 євро в день

main

Денне забезпечення одного засудженого обходиться Україні у 20 разів дешевше, ніж у середньому в країнах Ради Європи. Про це свідчать дані в звіті Ради Європи щодо становища засуджених людей на континенті в 2014 році.

Щодня Україна витрачає на утримання одного ув’язненого 2,68 євро. У середньому в країнах, які є членами Ради Європи, ці витрати становлять 45 євро, тобто у 20 разів більше, ніж в Україні.

Всього загальна кількість ув’язнених в Україні в 2014 році склала 92290 людей, що відповідає 204 засудженим на 100 тисяч населення. Це дуже високий показник, незважаючи на те, що з 2012 року кількість осіб, які містяться в пенітенціарних закладах скоротилася на половину.

Повідомляється також і про те, що майже кожен третій ув’язнений (31,5%) відбуває покарання за крадіжку. На другому місці серед найпоширеніших злочинів в Україні – дії, пов’язані з наркотиками (14%). 37,5% засуджених отримали терміни у в’язниці від 5 до 10 років. Таким чином, це найпоширеніший вирок в Україні.

Тим часом деякі українські політичні сили пропонують збільшити кількість засуджених в країні за рахунок хабарників. Так, група депутатів запропонувала ввести довічне ув’язнення для корумпованих суддів і прокурорів. Автори законопроекту пропонують карати отримання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі довічним позбавленням волі з конфіскацією майна. Даний законопроект стосується суддів, голови Вищої ради юстиції, його заступника, членів Вищої ради юстиції; голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, його заступника та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

У той же час заступник Генпрокурора Олег Заліско повідомив, що витрати на добове харчування одного засудженого в установах Державної пенітенціарної служби становлять 15 грн 30 коп.

“Видатки державного бюджету на добове харчування одного засудженого у 2015 році зросли майже на 31% і становлять 15 грн. 30 коп”, – сказав він.

Заліско також зазначив, що середня місячна зарплата засуджених становить 548 грн, однак ця плата нижче законодавчо встановленого мінімального рівня майже в 2,5 рази.

За словами чиновника, в українських тюрмах займаються виготовленням сільськогосподарської техніки і запчастин до неї, пошиттям одягу та взуття, видобутком та переробкою гранітної сировини, деревообробкою та сільськогосподарським виробництвом.

Нагадаємо, на підконтрольній території Україні працює 148 установ пенітенціарної служби та 622 підрозділу кримінально-виконавчої інспекції.

Серед держав, що подали такі дані, найбільші щоденні витрати на ув’язненого оголошені в Сан-Марино – 685 євро. Як сказано у звіті, в 2013 році у в’язниці цієї невеликої держави з трохи більше ніж 32 тисячами населення було два ув’язнених, в 2014-му – чотири.

Згідно звіту, станом на 2014 рік в Росії в установах позбавлення волі перебувало в перерахунку на кожні 100 тисяч населення 467,1 людини. Це найбільша величина серед країн-членів Ради Європи, які подали відповідні дані.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply