Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

Україна шукатиме інше місто для перемовин, ніж Мінськ

Автор:

|

Квітень 14, 2021

|

Рубрика:

Україна шукатиме інше місто для перемовин, ніж Мінськ
Леонід Кравчук, голова української делегації в ТКГ

Українська делегація в Тристоронній контактній групі (ТКГ) із мирного врегулювання ситуації на сході України не поїде на перемовини щодо Донбасу до Мінська через «ворожу риторику влади Білорусі» до України. «Ми категорично повідомили, що не братимемо участі в засіданнях ТКГ, якщо раптом завершиться карантин і буде запропоновано продовжити консультації, як і раніше, в білоруській столиці. Ми пояснили, що українська делегація не направлятиме своїх членів до Мінська для зустрічей в реальному житті. Все одно доведеться шукати для зустрічей іншу країну й інше місто», — зазначив він і додав, що зараз Білорусь перебуває під впливом Російської Федерації (РФ) і в Києві зараз до цієї країни немає довіри.
Раніше з подібною пропозицією виступав Леонід Кравчук, керівник української делегації в ТКГ. За його словами, Мінськ не відповідає вимогам для ведення перемовин, оскільки Білорусь залежна від РФ, на її території відбуваються російські військові маневри, тому Україна не може більше там вести перемовини щодо Донбасу. «Не думаю, що тут йдеться лише про довіру. Я переконаний, невпорядкована країна, яка веде складну боротьбу з опозицією, використовує в цій боротьбі заборонені, непередбачувані методи, репресії, перебуває у сфері впливу РФ не може бути майданчиком для вирішення такого питання, яке називається «боротьба за мир», — заявив він.
Перший президент України припустив, що перемовини у форматі ТКГ можуть перенести до Республіки Польща (РП). «Якщо взяти колишній соціалістичний табір, я б назвав Польщу. Тут не буде питань. Ми з РП не завжди були друзями, але були і часи дружби. Було і багато проблем, і на кордоні, і не тільки. Тому ніхто не скаже, що Польща — вірний друг України. Це було б нормально», — поділився він.
Однак п. Кравчук вважає, що Москва не погодиться переносити перемовний процес до РП. «Їй потрібно, щоб на перемовинах були представники Окремих районів Донецької та Луганської областей, а їх вивозити за межі нашої території буде непросто. Але іншого шляху немає, ми ніколи не погодимося на Мінськ. Якщо буде Мінськ, я наступного ж дня напишу заяву про звільнення з посади», — резюмував він.
Свою чергою, Олексій Арестович, спікер української делегації в ТКГ, заявив, що питання про перенесення консультацій після завершення карантину з Білорусі в іншу країну є віддаленою перспективою. «Тай не бачу, щоб епідемія Covid-19 припинялася», — додав він.
Як повідомляв «Міст», Дмитро Ярош пообіцяв у разі потреби розгорнути резервні батальйони Української добровольчої армії.

Юрій Братюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply