Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

Україна представила план щодо Донбасу

Автор:

|

Листопад 13, 2020

|

Рубрика:

Україна представила план щодо Донбасу
Леонід Кравчук

Офіційний Київ розробив «План спільних кроків», який передбачає повне припинення збройного конфлікту на Донбасі. Про це розповів Леонід Кравчук, керівник української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) із мирного врегулювання ситуації. За його словами, всі збройні формування й озброєння повинні бути виведені з окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) на початку 2021 року.
Після цього Україна має взяти під контроль державний кордон із Російською Федерацією (РФ) і забезпечити в ОРДЛО нормальну життєдіяльність. «Тобто складова безпеки стає головною, визначальною для того, щоб рухатися вперед», — наголосив п. Кравчук.
Він зазначив, що важливо буде чітко врегулювати питання відповідальності для учасників збройного конфлікту й амністії тих, хто не вчиняв злочинів. «Це буде необхідно зробити шляхом прийняття Верховною Радою України (ВРУ) відповідного законопроєкту, текст якого обговорять у робочій групі ТКГ із політичних питань», — пояснив діяч.
Він висловив надію, що РФ, Німеччина та Франція таку пропозицію підтримають. Згідно з українським планом, не пізніше 31 березня 2021 року на території ОРДЛО мають провести місцеві вибори відповідно до Конституції та законів України і з дотриманням стандартів Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ).
«Крім цього, доведеться прийняти закон про особливості проведення місцевих виборів в ОРДЛО. Гадаю, що ВРУ вже багато напрацювала в цьому напрямку. Потрібно підняти всі ці напрацювання, подивитися на їхній зміст, і з урахуванням тих змін, що відбулися, прийняти відповідне рішення», — зазначив перший президент України. За його словами, Україна також буде пропонувати створення вільної економічної зони в рамках реалізації особливого порядку місцевого самоврядування в ОРДЛО.
Крім цього, Леонід Кравчук заявив, що план дій із метою розблокування перемовин у ТКГ і подальших кроків щодо виконання мінських домовленостей має бути реалістичним документом, який сприятиме встановленню миру на Донбасі. За його словами, після завершення історії навколо постанови ВРУ про місцеві вибори, яка заблокувала роботу ТКГ, внесли пропозицію про «дорожню карту».
«Я офіційно заявив: ми не заперечуємо розглянути пропозиції, які внесуть. Але позаяк їх внесла лише одна сторона, то Україна підготує і свій план дій, який подасть Гайді Ґрау, спецпредставниці голови ОБСЄ», — розповів він.
Також глава української делегації вказав, що в запропонованій російською стороною та представниками ОРДЛО «дорожній карті» є прямі доручення ВРУ та президенту України. «Але немає такої можливості ніде у світі, щоб якась міжнародна організація давала прямі доручення владі певної країни», — обурився він.
За словами діяча, в представленій «дорожній карті, немає найголовнішого: щоб її реалізувати, потрібно припинити війну. «Перше, що зробимо, ми скажемо: припиняємо війну, передаємо контролю над кордоном, всі незаконні збройні формування, найманці, інші покидають територію України, і ми війну припиняємо. Потім, другий крок: проводимо вибори на цих територіях, і на виборах за українським законодавством обирають собі легітимну владу. Це дві умови, без яких нічого не можна зробити», — зазначив він.
Після виконання цих кроків потрібно буде перейти до відновлення економіки та нормального життя в ОРДЛО. «Наш документ буде побудований саме таким чином. Ми не хочемо приймати документ, який не можна буде виконати», — підсумував експрезидент.
На ці заяви відреагували в Кремлі. Дмитро Пєсков, речник президента РФ, вважає, що нові пропозиції української сторони про припинення збройного конфлікту на Донбасі розходяться з мінськими домовленостями. За його словами, пропозиція про проведення виборів на Донбасі за умови виведення озброєнь і незаконних формувань із ОРДЛО і передавання ділянки українсько-російського кордону на Донбасі під контроль офіційного Києва не відповідає раніше прийнятим домовленостям у Мінську (Білорусь). Крім цього, спікер заявив про безглуздість нової зустрічі глав країн «нормандської четвірки» для обговорення нової ініціативи, адже її результатом має стати щонайменше підбиття підсумків виконання Мінська-2.
А тим часом ТКГ узгодила чотири нові ділянки розведення сил у Донецькій і Луганській областях. Про це поінформував Віктор Ганущак, виконувач обов’язки командувача Об’єднаних сил. За його словами, погодили розведення сил у Слов’яносербську, Петрівці та Ніжньотеплому в Луганській області, а також у Григорівці Донецької області. Генерал також розповів про ситуацію на тих ділянках, де розведення вже відбулося. «Ситуація після розведення на ділянках Станиця Луганська, Золоте і Петрівське загалом залишається стабільною та контрольованою», — запевнив він.
Як повідомляв «Міст», на засіданні ТКГ Кравчук довів Гризлова до істерики.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply