Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Україна переходить до зони надвисоких температур

Автор:

|

Червень 24, 2021

|

Рубрика:

Україна переходить до зони надвисоких температур
В Україні змінюється клімат

За свідченнями вчених, через кліматичні зміни Україна переходить до зони надвисоких температур і погодних катаклізмів. У найближчі 30-40 років країні загрожує опустелювання великих територій. Про це повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. «Деградація земель та опустелювання призводять до серйозних проблем — зміни клімату, втрати біорізноманіття, нестачі води, поширення бідності, голоду та масових міграцій населення», — зазначили у відомстві.
Фахівці кажуть про сумну статистику: розораність земель України є однією з найвищих у світі та сягає трохи більше, ніж 54 % території, що призводить до значного розвитку деградаційних процесів; 13 млн га сільськогосподарських угідь зазнають згубного впливу водної ерозії; понад 6 млн га земель систематично піддаються вітровій ерозії; до 20 млн га охоплені пиловими бурями.
Роман Абрамовський, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України наголошує, що боротьба з опустелюванням і деградацією земель є одним з головних напрямків державної екологічної політики. Для цього затвердили Національний план дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням до 2025 року та створили Координаційну рада з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням.
«Україна приєдналася до процесу встановлення та реалізації добровільних національних завдань щодо досягнення нейтрального рівня деградації земель. Така робота проводиться у рамках впровадження Цілей сталого розвитку та Конвенції Організації Об’єднаних Націй (ООН) про боротьбу з опустелюванням. Аби досягти нейтрального рівня деградації земель, маємо втілювати заходи зі стабілізації підвищення вмісту гумусу в ґрунтах», — наголосив п. Абрамовський.

Яна Коваль, ТСН

Як повідомляв «Міст», нова кліматична угода — шанс урятувати планету.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply