Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Україна допомагає викрадати біженців

Автор:

|

Липень 11, 2013

|

Рубрика:

Україна допомагає викрадати біженців

Правозахисники Amnesty International звинуватили Україну, Російську Федерацію (РФ) і країни Центральної Азії в причетності до викрадення та незаконного повернення біженців, які просять у них притулку. Про це йдеться в доповіді цієї організації під назвою «Назад до тортур: екстрадиція, примусове повернення та переміщення в Центральній Азії».

«За два останніх роки Казахстан, РФ і Україна стали докладати ще більше зусиль до примусового повернення членів певних угруповань у Таджикистан і Узбекистан, незважаючи на те, що там їм реально загрожують тортури й жорстоке поводження», — ідеться в доповіді.
Правозахисники також указали, що країни Співдружності Незалежних Держав нерідко вдаються до викрадень, аби повернути біженця, який просить політичного притулку, на батьківщину. «Уже кілька років працівники центрально-азійських силових структур на території цих країн, а також у Росії й Україні безперешкодно здійснюють або намагаються здійснювати викрадення прохачів притулку, біженців і інших громадян держав Центральної Азії», — наголошено в документі.
В Amnesty International також навели приклади викрадення біженців в Україні, зокрема пригадали випадок із російським опозиціонером Леонідом Развозжаєвим. «Українська влада не заперечує того, що в жовтні 2012 року в Києві російські силовики викрали Леоніда Развозжаєва», — зазначається в доповіді. При цьому акцентовано на тому, що влада України відмовляється засуджувати дії іноземних спецслужб, стверджуючи, що викрадення «не є карним» порушенням.
А в ООН просто не радять біженцям тікати до небезпечної України. Представники міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch повідомили, в українській державі з людьми, яких утримують у міґраційних ізоляторах, грубо поводяться, а іноді застосовують до них тортури.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply