Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 11, 2021

УІНП проведе кампанію з інформування про УПА

Автор:

|

Лютий 16, 2017

|

Рубрика:

УІНП проведе кампанію з інформування про УПА

Український інститут національної пам’яті (УІНП) проведе інформаційну кампанію про діяльність Української повстанської армії (УПА). «Цього року ми розпочинаємо електронну кампанію під назвою «УПА: відповідь нескореного народу», бо вважаємо появу УПА відповіддю на жорстку окупаційну політику, а потім і відповіддю на встановлення в Україні комуністичного тоталітарного режиму», — заявив Володимир В’ятрович, директор УІНП.
За його словами, завданням кампанії на першому етапі буде поширення інформації про боротьбу повстанців із нацистськими окупантами. «Це потрібно не лише заради заповнення білих плям в історії, а й очевидно, що це потрібно для спростування одного з ключових міфів радянської пропаганди про колабораціонізм УПА», — зазначив історик.
За його словами, до річниці завершення Другої світової війни в Європі 8 травня готується виставка про УПА в контексті інших антинацистських рухів і порівняння її з польським, французьким, югославським та іншими рухами Опору.
У другій половині 2017-го кампанія буде присвячена антикомуністичному фронту боротьби УПА в контексті боротьби народів країн Балтії та Східної Європи проти комуністичного тоталітарного режиму. Також готується велика міжнародна конференція в співпраці з Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка, яка відбудеться в жовтні.
Інформаційна кампанія стартує в річницю першого бою українських повстанців із нацистами — в ніч проти 8 лютого 1943 року сотня УПА під командуванням Григорія Перегіняка (Коробки) атакувала німецький гарнізон у районному центрі Володимирець Рівненської області.

До теми

Схованку з раритетними документами ОУН випадково знайшли на Тернопільщині співробітники Служби безпеки України (СБУ) у ході перевірки інформації про незаконне зберігання зброї. Під час огляду підвалу однієї з покинутих будівель на околицях Теребовлі правоохоронці виявили схрон із документами у металевому бідоні на півтораметровій глибині. Документи були загорнуті у шпальти радянських газет, випущених у листопаді 1950-го. Поверхневий огляд знахідки дозволяє припустити приналежність документів до архіву Теребовлянського районного проводу ОУН, який діяв на території області у 1940-х рр. З метою реставрації документів, їхньої оцінки та вивчення співробітники СБУ передали знахідку у Львів, де з нею працюватимуть фахівці Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply