Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Угорський єврокомісар спілкувався з угорцями Закарпаття

Автор:

|

Березень 19, 2021

|

Рубрика:

Угорський єврокомісар спілкувався з угорцями Закарпаття
Олівер Варгеї

Олівер Варгеї, єврокомісар із питань розширення та сусідства Євопейського Союзу (ЄС) провів віртуальну зустріч із Ласло Брензовичем і Андреею Бочкор, представниками угорців Закарпаття щодо того, як Україна має забезпечити права національних меншин.
Василь (Ласло) Брензович — колишній народний депутат України та голова Товариства угорської культури Закарпаття. Наприкінці листопада минулого року Служба безпеки України провела обшуки в офісі Товариства й вдома у нього, що призвело до нового загострення у стосунках із Угорщиною. Андреа Бочкор — депутат Європейського парламенту від Угорщини від 2014 року, обрана за списком партії Віктора Орбана, котра водночас є громадянкою України. Зареєстрована у Береговому, до обрання проацювала викладачкою угорського університету на Закарпатті. Сайт «Миротворець» вніс її у свій перелік, заявляючи, що та «порушує законодавство України шляхом отримання другого громадянства». Це стало причиною скандалу за участі єврокомісара Варгеї на Раді асоціації Україна-ЄС.
Якщо раніше Міністерстві закордонних справ (МЗС) України за недружніх кроків Угорщини виголошували протест і викликали «на килим» угорського посла, то цього разу лише нагадали, що правам угорської й інших національних меншин в Україні нічого не загрожує і порадили не політизувати це питання. Про це заявив Олег Ніколенко, речник українського зовнішньополітичного відомства. «МЗС і Міністерство освіти ведуть діалог із угорськими урядовцями, надають їм вичерпні пояснення особливостей організації навчального процесу в Україні», — наголосив він. За словами речника, зараз існують усі підстави досягти бажаного порозуміння як на двосторонньому рівні, так й в безпосередній взаємодії з громадянами України, представниками угорської меншини.
Як повідомляв «Міст», погрози українським угорцям ініціювали іноземці.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply