Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Учителям-колаборантам видали по 1300 грн

Автор:

|

Травень 29, 2022

|

Рубрика:

Учителям-колаборантам видали по 1300 грн
Сергій Горбачов

У тимчасово окупованому Мелітополі Запорізької області вчителі-колаборанти, які відновили роботу дошкільних закладів перед травневими святами, отримали мізерні виплати. Замість повного окладу вчителям заплатили по 1,3 тис. грн готівкою. «Вам же Україна платить», — арґументували суму загарбники.
Про це повідомила Запорізька обласна військова адміністрація. «Тож закликаємо вас: робіть висновки і ніколи не співпрацюйте з окупантами. Вірте у Збройні сили України та наближайте Перемогу!» — наголосили чиновники.
Нагадаємо, що у школах на тимчасово окупованих територіях Запорізької області українська влада завчасно завершила навчальний рік, зокрема, щоб уберегти вчителів від тиску з боку ворога. Раніше у Міністерстві юстиції України пояснили, яких педагогів вважатимуть колаборантами. Покарають тих учителів, які пропаґують російські наративи у закладах освіти, підтримують тимчасову окупацію та навчають дітей за російською програмою. Щоб уникнути співпраці з ворогами, освітній омбудсмен Сергій Горбачов рекомендує оголосити простій. Навіть в умовах оголошеного простою, освітяни мають отримувати не менше 2/3 зарплати.
А в тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області російські військові викрали Ольгу Ніколаєву, вчительку загальноосвітньої школи № 3. Вона викладала українську мову та літературу. «Рашисти увірвалися до її будинку і вивезли у невідомому напрямку. Наразі зв’язку з полоненою немає», — повідомила місцева влада.
Як повідомляв «Міст», учителі однієї зі шкіл на Донеччині відмовилися працювати на загарбників.

Олена Барсукова, УП

About Author

Meest-Online