Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

У ЦВК заявили про проблеми підготовки до виборів ВРУ

Автор:

|

Травень 29, 2019

|

Рубрика:

У ЦВК заявили про проблеми підготовки до виборів ВРУ

Євген Радченко

Очікувана вартість виборчих бюлетенів для голосування на позачергових виборах до Верховної Ради України (ВРУ) 21 липня ц. р. становить понад 290 млн грн. Про це 27 травня заявив Євген Радченко, заступник голови Центральної виборчої комісії (ЦВК). За його словами, бюлетенів потрібно буде виготовити приблизно удвічі більше, ніж на президентських виборах, оскільки є вибори по одномандатних округах — це більше 30 млн бюлетенів, і вибори по загальнонаціональному багатомандатному виборчому округу — також понад 30 млн бюлетенів. «Це означає, що на підприємстві-виготовлювачі лежить таке навантаження, яке просто неможливо буде виконати», — зазначив п. Радченко.
При цьому закон про публічні закупівлі передбачає дуже стислі терміни для виготовлення виборчих бюлетенів — 17 днів, а з огляду на велику суму закупівлі мінімальна тривалість тендерних процедур становитиме 48 днів. «Відповідно до закону про парламентські вибори, ЦВК затверджує форму, текст, зміст виборчого бюлетеня лише за 25 днів до виборів, а з такою сумою закупки мінімальна тривалість тендерних процедур складе 48 днів. На практиці це означає, що Центральна виборча комісія не може вчасно і головне — точно встановити, яка саме форма і який розмір буде виборчого бюлетеня, оскільки на момент, коли маємо оголосити торги, ми просто не знатимемо кількість суб’єктів виборчого процесу», — заявив , заступник голови ЦВК.
Минулого тижня ЦВК звернулася до ВРУ й уряду з проханням змінити порядок здійснення публічних закупівель для належного забезпечення організації позачергових парламентських виборів 21 липня. «Зважаючи на брак часу для проведення процедур закупівель під час виборчого процесу позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року та можливі ризики скасування зазначених процедур закупівель, комісія позбавлена можливості забезпечити підготовку та проведення цих виборів відповідно до чинного законодавства України у сфері публічних закупівель», — заявили в ЦВК.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply