Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

У трьох львівських школах учні навчаються стоячи

Автор:

|

Листопад 08, 2021

|

Рубрика:

У трьох львівських школах учні навчаються стоячи

У Львові реалізовують пілотний проєкт «Дамо дітям рухатися». До нього долучилися три львівські навчальні заклади, в яких вакциновані всі вчителі: школа № 31, ліцей ім. В. Стуса і ліцей № 52 ім. М. Лобачевського. Там діти під час уроків не лише сидять за традиційними партами, але й стоять за спеціальними.
В учнів 1-А класу ліцею № 52 — трудове навчання. Частина дітей традиційно сидить за партами, інші ж працюють стоячи. Такі незвичні столи тут поставили у вересні. «Діти зі стоять задоволенням. Хлопці стомлювалися, ставали на стільчики на коліна і так працювали. А зараз мають можливість собі піднятися і порухатися біля парти. Ідея дуже цікава, адже насправді дуже багато діток приходять вже в перший клас із проблемами постави. Тож маємо надію, що проєкт дасть хороші результати», — розповіла Олена Багачева, вчителька початкових класів ліцею ім. Лобачевського.
Кожні 15 хвилин під час уроку діти міняються місцями один із одним: ті, хто сиділи переходять до парт, за якими треба стояти, і навпаки. «Треба в дітей виховувати культуру стояти, поводитися, культуру виступати перед публікою. Також, коли діти сидять, відбуваються якісь трансформації з хребтом. І, як кажуть лікарі, це певним чином впливає на внутрішні органи. Коли ми звернулися до батьків з такою ініціативною, їм теж це припало до душі», — поділилася Світлана Матис, директорка ліцею № 52.
Проєкт «Дамо дітям рухатися» започаткувала одна з львівських ІТ-компаній. Хочуть, щоби дітвора більше рухалася та зростала здоровою. «Ми задумалися, чому ми дорослі люди можемо собі обирати: сидимо, або стоїмо. А наші діти в школі повинні сидіти по шість-вісім годин. Почали вивчати іноземний досвід і виявилося, що в багатьох школах за кордоном є класи, де крім звичайних сидячих парт, є парти, за якими можна стояти. Їх виготовляють ті ж виробники, які роблять шкільні меблі. Єдина різниця — обов’язкова зміна нахилу стільниці, це позитивно впливає на зір. А ще парта може зростати разом із учнем», — розповів Богдан Цюваник, керівник проєкту.
Позитивний вплив парт, за якими треба стояти, відзначають і медики. Кажуть, що так формується гарна постава, тренуються м’язи і краще відбувається обмін речовин. Впродовж року вони спостерігатимуть за дітьми, які навчатимуться по-новому. Пильнуватимуть за здоров’ям й тих, у кого уроки відбуваються лише сидячи. Проте лікарі вже переконані, що навчання стоячи матиме позитивні результати.
«Базове дослідження проводять двічі на рік. Останнє було у вересні, повторимо наприкінці навчального року. Під час року будуть ще додаткові дослідження, де будемо пильнувати больовий синдром, успішність дітей, біль голови», — пообіцяла Ярополк Пшик, засновниця медичного центру «Інново».
«З одного боку формують прекрасну поставу, тренують м’язи, тренують суглоби, а з іншого — обмін речовин, краще сприйняття інформації й активніша робота мозку, бо так мозок частіше отримує кров і поживні речовини, ніж у сидячому положенні», — пояснив Ігор Гайдук, засновник медичного центру «Гайдук. Педіатрія». Якщо результати проєкту будуть успішними, його планують поширити на всю Україну.
Як повідомляв «Міст», дистанційне навчання призвело до напруги у сім’ях.

Зоряна Казмірук, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply