Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

У ТКГ хочуть переписати мінські домовленості

Автор:

|

Липень 01, 2021

|

Рубрика:

У ТКГ хочуть переписати мінські домовленості
Тетяна Іванова

Україна повинна домагатися перегляду мінських угод, щоб вивести з глухого кута перемовини щодо Донбасу. Про це заявила Тетяна Іванова, членкиня української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) із мирного врегулювання ситуації на сході України.
Вона визнала, що угоди в теперішньому вигляді недосконалі і потребують доопрацювання. «Справді, мінські угоди недосконалі. Їх підписували в тих умовах, в яких підписували. Навряд чи в тих умовах було можливо підписати інше. Але ми повинні працювати з тим, що є. Дуже правильно сказав перший президент України, що поки не будуть внесені корінні зміни в угоди, ми не зможемо просуватися, позаяк у м Мінських угодах не гарантована складова безпеки для виконання багатьох пунктів. І поки не будуть внесені такі зміни, щоб можна було гарантувати безпеку виконання інших пунктів мінських угод, в них не можна просунутися», — пояснила п. Іванова.
Вона розповіла, на яких підставах треба вимагати перегляду мінських угод. «Потрібно доносити до наших міжнародних партнерів, що коли підписувалися мінські угоди, у нас ще не провели реформу децентралізації, на той момент місцева влада не мала стільки повноважень, у нас не було місцевих громад, які зараз мають великий обсяг повноважень, більше, ніж районні й обласні ради. Тепер вимоги змін Конституції про якісь там особливі статуси, з огляду на те, що в нас відбулася децентралізація, повинні бути переглянуті. Але Російській Федерації (РФ) це не цікаво, в них імперські інтереси, тому вони навіть не розглядають ці питання. Але це важливо доносити до міжнародної спільноти», — додала учасниця ТКГ.
Як повідомляв «Міст», Україна шукатиме інше місто для перемовин, ніж Мінськ.

Юрій Братюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply