Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

У Сколівських Бескидах буде глемпінг-парк

Автор:

|

Березень 04, 2021

|

Рубрика:

У Сколівських Бескидах буде глемпінг-парк
Так виглядатиме глемпінг-парк

У національному природному парку (НПП) «Сколівські Бескиди» збудують перший глемпінг-парк — екологічні будиночки для відпочинку туристів із комфортними умовами. Проект «Сколівських Бескидів» та інших трьох парків України виграв ґрант секторальної підтримки Європейського Союзу, на який виділять 28,8 млн грн. Львівщина з цієї суми отримає близько 7 млн грн.
Василь Приндак, директор НПП «Сколівські Бескиди», розповів, що впродовж 2021 року збудують вісім глемпів площею по 36 кв. м. У кожному умебльованому будиночку зможуть розміститися четверо-шестеро туристів, він буде розташований на дерев’яній терасі 9 х 9 м. У глемпах буде електричне опалення, тож узимку там також можна буде відпочивати. Адміністративна споруда буде більшого розміру, в ній облаштують санітарний вузол, кухню, зону обслуговування гостей. «Це фактично у лісі і ми би не хотіли робити з цього базу відпочинку. Ми хочемо максимум зберегти природні умови, але щоб люди могли в тих умовах відпочивати з комфортом», — пояснив п. Приндак.
Адміністрація парку зараз розглядає чотири варіанти локацій, де збудують глемпінг-центр: дві з них можуть бути біля м. Сколе неподалік від траси Київ-Чоп, інші дві — біля водоспаду Кам’янка. Також ще обговорюють каналізування глемпінгу — це будуть біотуалети, чи виведуть каналізацію. Для будівництва куполів оголосять тендер і вже самі фірми будуть пропонувати свої варіанти. Сам глемп виглядатиме, як півкуля зі скляними вставками, щоб туристи могли милуватися природою. Їх мають збудувати впродовж цього року, а приймати туристів почнуть із наступного.
Для відвідувачів НПП «Сколівські Бескиди» вже створені певні розваги: тролеї (спуск із гори на ролику линвою) біля водоспаду Кам’янка, які працюють в літній період. У заповідній зоні також промаркували 144 км екологічних стежок із GPS-трекерами для орієнтування туристів і QR-кодами з інформацією про об’єкти. У планах — облаштувати мотузковий парк і вольєри на 3 га для зубрів.
«Табун відкидає старих зубрів. Їм стає важко добувати корм, вони йдуть в село, шкодять людям. Коли ми створимо для них вольєри, їх легше буде підгодовувати, вести ветеринарний контроль і використовувати в туристичних рекреаційних цілях», — поділився планами директор парку.
Та одним із найбільш пріоритетних завдань НПП — реновація палацу Гредлів у Сколе. Приміщення пам’ятки тільки 2020-го передали парку, воно пустує, але його опалюють. Там облаштують туристичний центр, адміністрацію парку та музей. Зараз працюють над виготовленням проєктно-кошторисної документації.
Як повідомляв «Міст», прабабуся Марка Цукерберґа народилася у Сколе.

Орися Шиян, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply