Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

У родини космонавта Каденюка відбирають помешкання

Автор:

|

Вересень 17, 2020

|

Рубрика:

У родини космонавта Каденюка відбирають помешкання
Леонід Каденюк

«Жили спокійно, нікого не чіпали. А тепер, як на вулкані. На вулицю самій вийти страшно, тільки зі сином удвох. Через постійні погрози не знаєш, чого і від кого можна чекати», — розповідає 67-річна Віра Каденюк.
Вона — дружина Леоніда Каденюка, льотчика-випробувача, першого й єдиного космонавта незалежної України. Разом виховали сина Дмитра, йому тепер 36 років. За освітою — юрист. Від першого шлюбу в Леоніда Костянтиновича залишився ще один син — 46-річний Володимир. Живе в Росії, військовий.
Леонід Каденюк помер 31 січня 2018-го від інфаркту. Йому було 67. А за пів року після його смерті з’явився невідомий родині чоловік, котрий заявив свої права на їхнє житло.
Космонавт отримав чотирикімнатну квартиру на пл. Лесі Українки, 21 у Києві після польоту в космос 1997 року. 2005-го родина продала ділянку в Кончі-Заспі й викупила в багатоповерхівці сусідську трикімнатну, яку об’єднала зі своєю. Мають 215 кв. м загальної площі. Там живуть Віра Юріївна з сином Дмитром. Серед сусідів — судді та дипломати.
«Чоловіка не стало раптово. Він щоранку бігав по годині. А потім ще на 1-1,5 години затримувався з людьми, котрі чекали, щоб попросити поради чи допомоги. Того ранку довго не повертався. Пішла назустріч. Внизу біля будинку побачила поліціянтів. Сказали, що моєму чоловікові зле. Коли підійшла ближче, Льоня вже лежав накритий, — розповідає Віра Юріївна. — Думала, не переживу втрату. У мене стався інсульт, потрапила до лікарні. За пів року прийшла в нотаріальну контору, аби дізнатися, як вступити у спадок. Там відповіли, що спадкоємець уже приходив. Назвався Ігорем Кізленком. Приніс заповіт, про який я почула вперше. Казав, що єдиний родич. Потім, що єдиний син. Вимагає виконати останню волю покійного. А я не знаю, що то за один. Батьки та брати Льоні померли. Ми з сином залишилися єдиними спадкоємцями. Від того шоку я знову потрапила до шпиталю з інсультом».
За словами Віри Каденюк, родині навіть погрожують убивством. На початку липня ц. р. на Дмитра біля дому напав невідомий із ножем. «Телефонують і пишуть невідомі люди з різних номерів. Перша SMS прийшла у грудні торік із текстом: «Я вас усіх уб’ю». Син написав заяву в поліцію. Але жодної перевірки не було, як і кримінального провадження. Це все не припинялося. А з середини березня взагалі нестерпно стало — по 20 дзвінків на день. І щоразу кажуть, що нам не жити, — продовжує жінка. — Вимагають, аби в Росію забиралися. Погрожують відкопати чоловіка на Байковому і зруйнувати його могилу. Прямим текстом попереджають не ходити вулицями. Ми з сином працюємо помічниками президента Малої академії наук. Добре, що з карантином перейшли на дистанційну роботу.
Єдиним спадкоємцем п. Каденюка за заповітом є Ігор Володимирович Кізленко. Хто він — рідні космонавта не знають, каже Володимир Тимофіїв, адвокат родини. «Квартира — ласий шматок. Її вартість — майже 2 млн USD. Я шокований, що доки не вмішався, поліція не реагувала на заяви родичів, — дивується він. — Так званий спадкоємець ногами відчиняє двері в нотаріальній конторі. Коли прийшов зі заповітом, одразу ж вимагав прийняти заяву на вступ у спадщину. Але нотаріус не прийняла. Відтоді він усіх тероризує, залякує. Підозрюю, що до цього може бути причетний син Леоніда від першого шлюбу. Він у Росії живе, випиває. Леонід йому залишив квартиру там, грішми не обділяв. Може, вирішив, що того замало?»
Правоохоронці відкрили справу за статтею «підробка документів». У ході слідства справу можуть перекваліфікувати. «Родичам необхідно подати заяву нотаріусу, щоб отримати один із двох документів — свідоцтво права на спадщину чи відмову нотаріуса. Останню можна оскаржувати потім у суді, — радить адвокат Сергій Старенький.
Як повідомляв «Міст», Леонід Каденюк помер на початку 2018 року.

Ганна Бова, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply