Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

У річках України виявили сліди препаратів від Covid-19

Автор:

|

Серпень 27, 2021

|

Рубрика:

У річках України виявили сліди препаратів від Covid-19
Річка Дніпро — в жахливому стані

У воді головних українських річок виявили залишки медичних препаратів, які застосовуються у лікуванні від коронавірусу. Про це заявив Михайло Хорєв, заступник міністра екології та природних ресурсів України. За його словами, нещодавно провели первинний аналіз трьох головних річок, води яких використовують для водопостачання населення — Дніпра, Дністра та Сіверського Дінця. «Перевіряли воду на 3,2 тис. речовин — це цільовий скринінг, тобто коли у вас є конкретний перелік того, що ви шукаєте. Також воду досліджували додатково на 64 тис. речовин — це просто припущення, що вони можуть бути чи ні. Згідно з результатами, справді, якісь забруднювальні речовини там є», — повідомив він.
Екологи з’ясували, що в українських водах відзначається дуже велика кількість цинку, також виявили пестициди, але не в дуже великій кількості. Фіксують і метали, при цьому в воді фактично немає ртуті. Але є сліди фармацевтичних препаратів — дуже багато «ковідних». Ми ж вживаємо таблетки й велика кількість людей лікується, і це все потрапляє туди. В Європі відбувається те ж саме. Європейці чітко оцінюють: якщо фармакологічні препарати трапляються у воді — отже, що погано, недостатньо працюють очисні споруди. В Європі є й хороші модернізовані очисні споруди, але є й старі», — розповів урядовець.
Він зазначив, що дуже велика проблема — наявність фосфатів, які застосовують при виробництві мийних засобів. «По-перше, вони погано чистяться, і тому наявні постійно в наших стічних водах через те, що очисні споруди з ними не можуть впоратися. Є два способи, як борються з фосфатами у світі: або будувати дорогі очисні споруди, або забороняють їх у використанні мийних засобів», — пояснив п. Хорєв і додав, що Україна пішла другим шляхом — запровадила обмеження на використання фосфатовмісних засобів, але вони почнуть діяти лише з 2023 року. За його словами, скринінг трьох головних водних басейнів показав, що порівняно з країнами Європи в Україні ситуація «не найгірша».
Як повідомляв «Міст», в окупованій АРК обміліли водосховища і може висохнути річка.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online