Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

У Львові є пам’ятник Володимиру Івасюку

Автор:

|

Грудень 22, 2011

|

Рубрика:

У Львові є пам’ятник Володимиру Івасюку

У Львові 20 грудня 2011 року відкрили пам’ятник видатному композитору та поету Володимирові Івасюку. Ініціатором і меценатом, на чиї кошти створено монумент, став Свято­слав Вакарчук, музикант, лідер гурту «Океан Ельзи». Пам’ятник заввишки 2,6 м виготовлено з бронзи, а постамент — із граніту, і встановлено на монолітній кам’яній брилі; навколо пам’ятника викладено гітару з мозаїки та гранітної плитки. Вартість проектних робіт і виготовлення пам’ятника склала 360 тис. грн.

Бронзову постать Івасюка невипадково було встановлено на проспекті Шевченка — саме цією дорогою з філармонії до музичної академії часто ходив композитор. Автори пам’ятника — скульптор Сергій Олешко й архітектор Михайло Ягольник. Кошти на благоустрій прилеглої території, 174 тис. грн, було виділено з міського бюджету Львова. На церемонії відкриття пам’ятника були присутні члени родини Володимира Івасюка, громадські діячі. Андрій Садовий, львівський міський голова, вручив панові Вакарчуку відзнаку «Золотий герб м. Львова».

Нагадаємо, ідею встановлення пам’ятника Святослав Вакарчук озвучив ще 2006-го, на святкуванні 750-річчя міста Лева. На його ж клопотання восени того року пан Садовий створив організаційний комітет зі створення монумента. Оргкомітет звернувся до Михайла Ягольника, заступника голови Львівського відділення Спілки архітекторів України, і скульптора Сергія Олешка з проханням розробити концепцію майбутнього пам’ятника композиторові. 6 серпня 2010 року був схвалений проект, а 15 липня 2011-го виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив вимоги щодо встановлення скульп­тури.

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply