Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

У київських школах скасували випускні іспити

Автор:

|

Червень 20, 2020

|

Рубрика:

У київських школах скасували випускні іспити
Українські школярі

Учні 11-х класів київських шкіл не проходитимуть державну підсумкову атестацію, завершальну для здобуття повної загальної середньої освіти. Про це йдеться у відповідному наказі Департаменту освіти та науки Київської міської державної адміністрації (КМДА). Таке рішення прийняли на виконання протоколу постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА.
Його метою вказують збереження життя та здоров’я учнів і вчителів. А також запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби Covid-19 в столиці України. Водночас чиновники уточнюють, що для вступу до закладів вищої освіти проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) є обов’язковим.
Однак у МОН рішення КМДА про скасування підсумкової атестації випускників вважають незаконним і його не варто виконувати. Урядовці арґументували такий висновок трьома причинами:

  • відповідно до вимог законодавства, цей наказ Департаменту підлягає державній реєстрації у відповідному територіальному органі Міністерства юстиції України. У разі порушення даних вимог нормативно-правові акти вважають такими, що не набрали чинності, і не можуть бути застосовані;
  • наразі чинне законодавство України не наділяє ні МОН, ні місцеві органи виконавчої влади (або їхні структурні підрозділи) повноваженнями звільняти учнів від державної підсумкової атестації, що відбувається у формі ЗНО;
  • учні отримують документи про освіту, зокрема. свідоцтво про повну загальну середню освіту, після завершення навчання за освітньою програмою та на підставі результатів річного оцінювання та державної підсумкової атестації.

Як повідомляв «Міст», індійські студенти складали іспит із коробками на головах.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply