Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

У Києві підпільно щеплять від коронавірусу багатіїв

Автор:

|

Січень 15, 2021

|

Рубрика:

У Києві підпільно щеплять від коронавірусу багатіїв
За одну дозу платять до 3 тис. EUR

Портал Our World in Data відстежує хід вакцинації від Covid-19 у світі. Але ресурс підраховує не кількість щеплених осіб, а введені дози вакцин на кожні 100 душ населення. Так, за цим показником лідирує Ізраїль. На 3 січня там прищепили 14 з 100 осіб, а вже до весни планують вакцинувати все населення. Наступні — Бахрейн (3,57 із 100), Велика Британія (1,39), США (1,28), Данія (0,88), Росія (0,55), Німеччина (0,32) Канада і Китай (по 0,31). Середній показник у світі зараз становить 0,17.

Хід щеплення від коронавірусу у світі

Українське ноу-гау
Лише в трьох країнах Європи зараз не вакцинують населення від Covid-19 — Білорусі, Молдові й Україні.
Максим Степанов, український міністр охорони здоров’я, запевнив, що Україна купить вакцини проти коронавірусної хвороби за ціною, визначеною в більшості країн. За його словами, 30 грудня 2020-го його відомство уклало угоду про постачання вакцини виробництва китайської компанії Sinovac Biotech й одна доза препарату коштуватиме 504 грн. Водночас міністр додав, що не може оголосити вартість вакцин інших виробників через жорсткі правила контрактів. «Можу запевнити, що вони приблизно в такому діапазоні цін, за якими купує вакцини весь світ», — поінформував він і додав, що Україна вже досягла домовленостей із глобальною ініціативою COVAX, у рамках якої підтверджено постачання в Україну 8 млн доз вакцин наприкінці першого-початку другого кварталу ц. р.
Але українські посадовці вищого ранґу, політики та бізнесмени стільки чекати не хочуть. Тому вирішили щепитися вакциною, завезеною до України нелегально. Публічно інформацію про це ніде не знайдеш, її поширюють від знайомих до знайомих. За даними видання «Страна», вакцинацію проводять під грифом таємно на базі однієї з приватних клінік Києва.
Походження вакцини невідоме, проте продавці запевняють, що це препарат, розроблений німецькою компанією BioNTech і американської Pfizer. І запевняють, що вакцина не підроблена. Цією вакциною вже почали щеплювати в країнах Європейського Союзу, США, Ізраїлі, Великій Британії та багатьох інших. BioNTech і Pfizer ще влітку 2020-го домовилися з адміністрацією США про ціну 19,5 USD за дозу. В ЄС доза дешевша — 15,5 EUR.
Офіційно цю вакцину в Україну не ввозили. Ба більше, невідомо, коли вона взагалі надійде, бо влада не уклала з цією компанією контрактів. При цьому після вакцинації клієнти не отримують ніякого документа, який дає можливість уникнути карантину при виїзді в інші країни.
Цю вакцину начебто привезли з Ізраїлю. Але ізраїльська влада це спростує. «Вакцини вимагають глибокого заморожування. Неможливо, щоб хтось їх непомітно транспортував», — заявив Йоель Едельштейн, речник відомства Міністерства охорони здоров’я Республіки Ізраїль, і додали, що починати офіційне розслідування цього повідомлення наразі не планують.

Багаті готові платити
Яким же чином вакцину завезли в Україну, ніхто не пояснює. При тому, що до зберігання і транспортування вакцини BioNTech і Pfizer висувають жорсткі вимоги — її необхідно тримати за температури мінус 70 градусів за Цельсієм.
Проте таємною вакциною вже прищепилися десятки українських багатіїв, а також члени їхніх сімей. «Банкує на касі якийсь Гриша, котрий заздалегідь попереджає клієнтів SMS про суму, яку необхідно мати при собі. Вартість вакцини — 1-3 тис. EUR, залежно від клієнта. Яким чином визначають ціну, я так і не зрозумів. Може, за кількістю перснів на пальцях. Всіх знайомих прищеплювали за різними цінами. Хтось заплатив 2,5 тис. EUR за двох, хтось — більше. Гриша — представник якогось Романа Ґольдмана, котрий називає себе як ізраїльським медиклм. Якщо Гриша не впевнений в ціні, телефонує Роману й уточнює її. Гроші беруть готівкою, не проводять через офіційну касу клініки», — розповів «Стране» один із підприємців, котрий цже підпільно прищепився вакциною.
Інші двоє «щасливців», котрих уже вакцинували, повідомили, що таку нелегальну вакцинацію за завищеною ціною проводять у київській клініці Mediland. На гарячій лінії цієї клініки на запитання «чи можна у вас отримати вакцину від Covid-19» не відповідають. Однак пропонують записатися на прийом і на місці поговорити про вакцину від коронавірусу з адміністратором. Журналісти звернулися за коментарем до згаданого вище Романа Ґольдмана, але той спілкуватися відмовився.
Лікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська зізналася, що й до неї доходила інформація про те, що в Україні вже можна вакцинуватися від Covid-19. «У нашій країні все, що завгодно може бути. Як завозять цю вакцину, можна тільки гадати. Якщо хтось завозив вакцину для себе, мабуть, вони змогли забезпечити умови її зберігання. Але Україна від процедури перевірки якості вакцин відмовилася. Всі вакцини, які останні п’ять років завозили в країну через міжнародні закупівлі, держава не перевірялися. Нам достатньо слова «прекваліфікація» Всесвітньої організації охорони здоров’я», — пояснила вона.

Імітація боротьби
Інформація про ймовірну підпільну вакцинацію від коронавірусу в Україні контрабандним препаратом привернула увагу міжнародної громадськості. Про це написала й інформаційна аґенція Reuters, журналісти якої зазначили, що українські правоохоронці та представники охорони здоров’я перевіряють інформацію про те, що деяким громадянам незаконно зробили щеплення вакциною, яку ще не схвалили.
Довелося й справді реагувати на ситуацію. Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України, доручив Міністерству охорони здоров’я (МОЗ) і Міністерству внутрішніх справ перевірити інформацію про можливу підпільну вакцинацію від Covid-19 препаратами невідомого походження. «Я прихильник вакцинації. Згідно з планом, затвердженим МОЗ, першу партію вакцин отримають лікарі, які працюють на передовій. Сам буду вакцинуватися власним коштом у другу чи третю чергу, коли офіційно зареєстрована вакцина надійде в клініки», — запевнив він.
Своєю чергою, Михайло Радуцький, голова комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, назвав інформацію про підпільну вакцинацію фейком. «Не бачу сенсу навіть коментувати цю маячню. Я так розумію, що деякі власники засобів масової інформації вперше за багато років святкують Новий рік в Україні, нудьгують і розважаються, вигадуючи фейки. Коли в Україні офіційно з’явиться вакцина, я зроблю щеплення публічно, щоб власним прикладом переконати українців, що це необхідно робити», — заявив він.
А Володимир Зеленський доручив Службі безпеки України (СБУ) й іншим правоохоронним органам терміново перевірити інформацію про нібито контрабандне ввезення в країну вакцини від коронавірусу. Він зазначив, що в України є чіткий план вакцинації, яким країна й буде керуватися. «Якщо хтось, дійсно, додумався таємно і з порушенням закону ввезти вакцину для продажу, реакція має бути максимально жорсткою. Спочатку щеплення отримають люди з груп ризику і ті, хто на передовій у боротьбі з Covid-19», — написав він у соціальній мережі та додав, що за контрабанду вакцини і контрафакт має бути покарання.
Відтак СБУ порушила кримінальну справу за фактом можливого ввезення в Україну препарату під виглядом вакцини від коронавірусу. «Відомо, що група осіб за попередньою змовою, в порушення встановлених правил, придбали, перевозили, зберігали і використовували отруйні або сильнодіючі лікарські засоби під виглядом вакцини від вірусу Covid-19 виробництва компанії Pfizer», — повідомили у відомстві.

Євген Клен

До слова
У Польщі у перші дні вакцинації проти коронавірусу щеплення отримали деякі відомі діячі культури та політики, хоча першочергово вакцинувати мають медиків у групі ризику. Через це спалахнув скандал — щеплення вже отримали люди, які до цієї групи не входять. Це, зокрема, актори Крістіна Янда, Марія Северин і Віктор Зборовський, а також Лешек Міллер, колишній віцепрем’єр, а зараз — депутат Європарламенту. Вони визнали, що уже отримали перший укол вакцини. Чому це сталося, невідомо. Вальдемар Краска, заступник міністра охорони здоров’я Польщі, заявив, що в країні не було і немає додаткових доз вакцини для людей, які не входять в групу ризику. Він додав, що для того, щоб не марнувати відкриті ампули з вакциною, зараз дозволяють крім медиків щепити й працівників будинків опіки, санстанцій, а також пацієнтів медичних закладів і близьких родичів медиків. Ситуацію, що разом із медиками вакцину отримали й знаменитості, п. Краска назвав «дуже дивною». «Ми бачимо, що є рівні та рівніші, такого не повинно бути. Особливо зараз, у часи пандемії коронавірусу, коли ми боремося з нею упродовж багатьох місяців, вакцину повинні отримувати особи з першої лінії фронту», — запевнив він і поінформував, що вже створили спеціальну комісію, яка має з’ясувати обставини інциденту. Свою чергою, у Варшавському медуніверситеті повідомили, що додатково отримали 450 доз вакцини проти коронавірусу і зробив щеплення 300 медикам, а інші 150 доз використали для щеплення членів їхніх сімей, пацієнтів медустанови, а також 18 відомих постатей культури і мистецтва, які нібито погодилися популяризувати вакцинацію проти Covid-19 в польському суспільстві. Натомість Матеуш Моравецький, прем’єр-міністр Польші, заявив, що відомі люди, які використали свій статус для вакцинації, «скомпрометували себе і Національну програму щеплень».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply