Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 22, 2022

У Криму швидкими темпами зникає рослинність

Автор:

|

Липень 19, 2018

|

Рубрика:

У Криму швидкими темпами зникає рослинність

Дані супутникових знімків свідчать про значне погіршення стану рослинності на території Криму. Про це повідомили в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України. Зокрема, відомство опублікувало дані, отримані за допомогою супутникових знімків, зроблених 2016-го і 2018 року, що підтверджують значне зменшення рослинності на анексованому півострові.
За даними дистанційного зондування землі встановлено, що впродовж двох років індекс NDVI (показник кількості активної біомаси), який використовується для кількісної оцінки рослинного покриву, в деяких частинах Криму знизився до найнижчої позначки 0,3.

2016

2018

Загалом у червні ц. р., порівняно з аналогічним періодом 2016-го, зниження значення загального індексу NDVI по території півострова склало 23 %. Загальне зниження кількості опадів 2018 року, порівняно з попередніми роками, також негативно вплинуло на стан рослинності в Криму, зазначили в міністерстві.
«Недбале ставлення до унікального природного середовища в північній, центральній і східній частинах Криму може призвести до масового вимирання рослинного та тваринного світу, ерозії ґрунту, пожеж в екосистемах та екологічної катастрофи на півострові», — попередили в МінТОТ.
Там також додали, що нехтування цими негативними явищами може призвести до знищення унікальних екосистем Кримського півострова, в т. ч. до «руйнування заповідних ландшафтів, ерозії ґрунтів, запобігання ведення традиційного сільського господарства».
У червні ц. р. окупанти оголосили в Криму режим надзвичайної ситуації через посуху в Червоногвардійському, Нижньогірському, Первомайському та Радянському районах. 10 липня стало відомо, що через посуху також постраждали Джанкойський і Ленінський райони. Україна забезпечувала до 85 % потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що сполучає головне русло Дніпра з островом. Після анексії Криму Росією 2014 року поставки води на півострів припинили.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply