Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

У Бродах руйнується стародавня фортеця XVII ст.

Автор:

|

Квітень 06, 2017

|

Рубрика:

У Бродах руйнується стародавня фортеця XVII ст.

У Бродах на Львівщині в одному з казематів стародавньої фортеці обвалилася стіна. Сталося два обвали запобіжного підпорного муру, до якого прилягає базарна площа. На щастя, обвал стався в не базарний день й обійшлося без жертв.
Проте, як зазначив Василь Стрільчук, директор Бродівського історико-краєзнавчого музею, загроза подальших обвалів є очевидною й усе це вимагає негайних дій. До того ж кілька свіжих обвалів помітно й усередині замкового подвір’я, де бігає багато учнів Бродівської школи № 3, 5-7 класи якої навчаються у приміщенні замкового палацу.
За словами посадовця, місцеві активісти та краєзнавці неодноразово підіймали питання збереження замку. І в певний момент була надія, що справа зрушилася з місця. У період 2007-2009 рр. для консервації замкових казематів були виділені чималі кошти, розпочалися ремонтні роботи. Але нефахові дії виконавців робіт призвели до повного руйнування східної куртини замку: було повністю зруйновано земляний насип, розібрали підпірні стіни радянського часу, пробили, нібито задля вентиляції, аркові склепіння казематів XVII ст.
Роботи виконувалися у зимову пору й уже з настанням весни впала новозбудована підпірна стіна, яку в швидкому темпі знову абияк відновили. Під час опадів почалося затікання стін казематів, їхнє поступове інтенсивне руйнування. Неодноразові звернення активістів, представників самоврядування до балансоутримувачів і контролюючих органів не дали жодного результату. Замок і далі інтенсивно руйнується. «На превеликий жаль, місцева громада і влада не приділяє належної уваги об’єкту, оскільки пам’ятка перебуває (чи мала б перебувати?) на балансі відділу охорони історичних пам’яток управління містобудування та архітектури Львівської обласної державної адміністрації», — наголосив п. Стрільчук.
До речі, не кращий технічний стан і самого палацу Потоцьких, що на території Бродівської фортеці: відпалі шматки штукатурки на стінах, розвалені поручні вхідних сходів, та найгірше — розсипається розкішна мистецька ліпнина капітелей на пілястрах замку.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply