Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Тимчасове вирішення проблеми — модульні містечка

Автор:

|

Грудень 17, 2022

|

Рубрика:

Тимчасове вирішення проблеми — модульні містечка
Модульне містечко у Львові

У місті Лева зараз тривають активні роботи над створенням нового, четвертого модульного містечка для українців, які, рятуючись від війни, знайшли тут притулок. За словами Любомира Зубача, заступника міського голови Львова з містобудування, нові будиночки будуть найбільш комфортними для проживання взимку. «Перші такі модулі ми встановили ще влітку. Хоча вони й мають конвектори для обігріву, четверте містечко буде ще комфортнішим для зимових умов. Тут буде планування коридорного типу — щоб дістатися до душових чи їдальні, не треба буде виходити на вулицю. Одно- та двоповерхові будинки зможуть вмістити більше 1 тис. українців, які залишилися без даху над головою. Двоповерхові модулі — виклик, адже їх у нашому місті ще не ставили», — зазначив він. Встановлення цих модульних будинків стало можливим завдяки співпраці Міністерства розвитку громад і територій України та польського уряду.
На Київщині також за підтримки Польщі відкрили ще одне модульне містечко для переселенців і тих, хто втратив житло через війну. Завдяки допомозі поляків вже було відкрито і заселено 11 модульних містечок для більш ніж 3,5 тис. осіб в деокупованих населених пунктах Київщини та Чернігівщини. 12-те модульне містечко збудували у Василькові — там житимуть мешканці багатоквартирного будинку, зруйнованого російським авіаційним ударом і переселенці.
А в Ірпені будують найбільше в Україні модульне містечко для місцевих мешканців, які втратили житло через росіян. Його розмістили на території колишнього санаторію «Ластівка». Значну роль у проєкті відіграли країни-партнери — Фінляндія та Польща. Загалом там зможуть розміститися понад 270 родин.
Як повідомляв «Міст», у модульному містечку побралася пара з Лисичанська.

Андрій Котенський, «Львівський портал»

About Author

Meest-Online