Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Твори про Голодомор — вилучили

Автор:

|

Грудень 22, 2011

|

Рубрика:

Твори про Голодомор — вилучили

Міністерство освіти й науки, молоді та спорту (МОН) України вилучило зі зовнішнього незалежного тестування (ЗНО) наступного року твори про Голодомор. Як повідомили в прес-центрі Центру досліджень визвольного руху, із тестів, зокрема, зникнуть раніше обов’язкові твори Уласа Самчука «Марія» й Василя Барки «Жовтий князь».

«У шкільній програмі для старшокласників обидва ці твори, які описують величезну трагедію українського народу — Ґеноцид 1932—1933 рр., рекомендовано для додаткового, тобто самостійного, читання. І лише школярі з філологічним напрямом навчання обов’язково вивчають роман Уласа Самчука «Марія». Вивчають, але в ЗНО про нього не згадується», — повідомили в прес-центрі.

Письменниця й громадська діячка Оксана Забужко обурена цим фактом. «Це — манера кишенькового злодія-«тихушника», який орудує нишком (а це взагалі — стиль роботи нашого міністра освіти Дмитра Табачника), і, як мавпа з годівниці тягає банани, так він по шматочку забирає в молоді ті складові української ідентичності та самосвідомості, які дражнять «російський світ», — сказала письменниця. На думку пані Забужко, такі дії МОН можна вважати «інтелектуальною крадіжкою в загальнонаціональному масштабі», яка повинна прирівнюватися до злочину проти України та її майбутнього.

«Вилучено саме твори, які є не просто зразками високохудожньої літератури, а присвячені одній із найбільших трагедій українців — Голодомору. Це є свідченням цілеспрямованої державної політики й продовженням спроб Дмитра Табачника сховати сторінки української історії», — зазначив Володимир В’ятрович, член Громадського комітету пам’яті жертв Голодомору-Ґеноциду 1932—1933 рр. в Україні.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply