Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Центр «Джерело» у Львові відкриває нові філії

Автор:

|

Травень 02, 2021

|

Рубрика:

Центр «Джерело» у Львові відкриває нові філії
У центрі «Джерело»

Народжуються і зростають нові філії для дитячого реабілітаційного центру «Джерело» у Львові. Зараз уже не всі програми доставляють із первісного центру на пр. Червоної Калини. «Джерело» продовжує розширюватися та розвиватися завдяки меншим компактним налаштуванням. Програмування для дітей із особливими потребами покращиться ще більше зі створенням шостого сателітного відділення.
Вже понад 25 літ дитячий реабілітаційний центр «Джерело» працює як самостійний заклад у Львові, зосереджуючись на консультаціях, реабілітаційному лікуванні, навчанні та консультуванні як дітей із особливими потребами, так і їхніх родин. Занадто довго багато цих дітей були приховані від загального суспільства, зачинені в будинках та відлучені від навчання по школах. Тепер українська система освіти повільно адаптується до інклюзивної освіти, відчиняючи двері шкіл студентам із особливими потребами близько до їхніх домівок. «Джерело» також робить кроки в цьому напрямку.
Нові, менші філії «Джерела» розташовані в житлових кварталах у різних районах міста, пропонуючи послуги ближче до будинків, де проживають діти. Ці нові, більш доступні філії необхідні для того, щоб зменшити напругу, скоротити час доїзду і, зрештою, покращати якість життя сімей. Нові філії мають перевагу ще в тому, що вони працюють із меншими групами, що в цей час робить їх середовище безпечнішим.
Команда «Джерела» постійно працює над оновленням і вдосконаленням своїх програм. З 2018 року вони відкрили п’ять філій, тож окрім основної будівлі в Сихівському районі нові філії щодня приймають вихованців та вихованок із Шевченківського, Залізничного, Личаківського та Франківського районів. Ці філії та розширення програм можливі лише за фінансової допомоги Управління соціального захисту Львівської міської ради (ЛМР) та інших урядових установ, а також за підтримки благодійників України та світу. Разом із внеском кожного партнера стає можливим відремонтувати, обладнати та встановити спеціальне обладнання приміщень. Тільки тоді персонал, який пройшов навчання в «Джерелі», може почати приймати й інтегрувати дітей, які планують відвідувати програми.
Завдяки роботі п’яти філій, наступним викликом є розширення програм центру «Джерело» є відкриття шостої філії у Винниках, передмісті Львова. Загальна площа закладу складатиме майже 300 кв. м і запропонує програми денного догляду для двадцяти дітей і молоді з особливими потребами, які мешкають неподалік. Наявність послуг поблизу дому є першорядним для здоров’я та добробуту дітей та їхніх родин.
Серед запланованого: комфортні класи для заняттєвої активності; релаксаційна кімнату для сенсорної інтеграції та фізичної активності; простір для спільного перебування, сніданків та обідів; кімнати для індивідуальних занять.
ЛМР прийняла конкретне рішення про фінансування, щоб виділити відповідну будівлю для користування «Джерела». Місцева міська адміністрація надала таку будівлю, і з часом інші державні органи також узяли на себе зобов’язання фінансувати витрати пов’язані з поліпшенням будинку та конкретними пристосуваннями.
Зараз шоста філія «Джерела» потребує близько 23 тис. USD, щоб обладнати приміщення спеціально пристосованими меблями, проєктором, комп’ютером, деякими мобільними та стельовими ліфтами.
Щоб забезпечити це фінансування та завершення цього будівельного проєкту, канадські донори зголосилися забезпечити необхідну частину витрат, як зазначено у проєкті бюджету Львівської обласної ради. Друзі «Джерела» через Канадсько-Українську Фундацію (CUF) зобов’язалися забезпечити обіцяні кошти громадськими внесками.
Ви можете пожертвувати кошти на цей вартісний проєкт по через друзів «Джерела» в Торонто за допомогою CUF. Ваша щедрість забезпечить успішне та своєчасне завершення шостої сателітної філії «Джерела» на добро особливих дітей Львова.
Додаткову інформацію про «Джерело» можна отримати переглянувши їх вебсайт www.dzherelocentre.org.ua.
Пожертву можна зложити чеком на адресу: Canada-Ukraine Foundation — Dzherelo Fund, 620 Spadina Ave. Toronto, ON M5S 2H4, або електронною адресою на адресу CUF, вибираючи Dzherelo Fund.
Раніше «Міст» розповідав, що в Україні зроблять для дітей із особливими потребами.

Богдан Колос

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply